Punn kintsul 22.11.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kintsule on tekkinud punn raseduse ajal (oktoobri algul). Mõned päevad tagasi sünnitasin ja punn ei ole ära kadunud. Mõni päev on katsudes pehmem, mõni päev kõvem ja meenutab vesivilli. Punn ise on umbes 4mm lai ja 3mm kõrge. Lähemalt vaadates on veripunane. Oskate öelda, millega on tegu ja kas peaks kuidagi ravima?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildilt vaadates võin oletada, et tegemist on tõenäoliselt hemangioomiga (veresoontest tekkinud nahamoodustis), kuid kahjuks ei saa ma seda dermatoskoobiga vaadelda ega käega katsuda, mistõttu 100% kindlusega ei ole korrektne pildi järgi diagnoosi püstitada.
Iga kiiresti kasvanud nahamoodustis tuleks igal juhul dermatoloogi poolt üle vaadata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram