Muudatused sünnimärgis 07.08.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on mure, kuna eile märkasin muudatusi ühes sünnimärgis. Sünnimärk on natuke pundunud ja ühest äärest must, musta ääre ees oleks just nagu mingi lõhe tekkinud. Enese teada sünnimärki kuidagi vigastanud ei ole. Sünnimärgi ümbruses ega märgil enesel valuaistingut ei tähenda.
Oma perearsti poole pöörduda ei soovi, kuna see proua ei ole minu silmis arsti nime vääriline. Kui pildil midagi kahtlast näete, siis palun soovitage mulle mõnd tasulist spetsialisti, kelle poole oma küsimusega pöörduda.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi vaadates tundub siiski, nagu oleksite sünnimärki vigastanud - sellest võimalik turse ja tume koorik. See võis juhtuda ka öösel magamise ajal. Rohkem pole foto põhjal võimalik ütelda, sest vajalik oleks sünnimärki siiski dermatoskoobiga vaadata - selleks tuleb nahaarstile pöörduda. Nimeliselt on arsti raske soovitada, sest ma ei tea täpselt Teie elukohta, aga sünnimärke saab kontrollida nii Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis kui ka mujal suuremates keskustes, kus nahaarstid vastu võtavad.
Vigastatud sünnimärk peaks umbes 2 nädalaga ise ära paranema. Kui muutus püsib, siis tuleks lasta sünnimärk kirurgil eemaldada - nii saab mikroskoopiliselt kontrollida, kas kõik on korras.
Lugupidamisega,
Kristi Abram