Karvase sünnimärgi vigastamisel kasvas karv sisse 29.12.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on põse peal karvane sünnimärk ning aeg-ajalt lõikan sellelt karvu. Kogemata ja kiiruga lõikasin aga sünnimärki sisse ning märkasin, et üks karv on sünnimärki sisse kasvanud(on külili sünnimärgi sees). Katsudes on veidi valus ning sünnimärk on justkui imeliku pinnaga, veidi nagu paistes. Olen muidu kuulnud, et karvased sünnimärgid ei pidavat pahaloomuliseks minema, aga mure on küll. Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõige tõenäolisemalt on valulikkus, turse jms. tingitud põletikust, mille on põhjustanud sissekasvanud karv. Kui karv leiab tee nahapinnale, peaks põletik varsti taanduma.
Siiski, kui probleem püsib või põletik hakkab tihti korduma, siis on targem minna arstile näitama.
Lugupidamisega,
Kristi Abram