Kas võimalik nakkus? 10.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr. Põder

Olin nädal tagasi kaitsmata oraalvahekorras. Hiljem märkasin partneri peenisel valkjat soolatüügast meenutavat muhukest. Kohe järgmisel päeval oli kael tundlik ja vist nagu natuke ka paistes. Mingeid valulikke sõlmekesi ega muid kõvu moodustisi ei esine, samuti mitte palavikku, nohu ega köha. Kael annab aga siiamaani tunda (st viimased neli päeva). Otsekontakti partneri spermaga ei olnud, küll aga võis kontakt olla eelspermaga. Kas mul on põhjust kahtlustada mõnda oraalsel teel levivat haigust/HIV-i?

Lugupidamisega,
H.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kas Te olete saanud mingi nakkuse või mitte - seda saab öelda ikkagi peale vastavate analüüside tegemist. Kuigi tõenäoliselt Teie poolt kirjeldatud kaebused ei viita otseselt mingile nakkusele. Suguhaigustele viitavad kaebused tekivad tavaliselt alles mõni aeg peale võimlikku nakatumist (peale mõningast inkubatsiooniperioodi).