Külmavill 20.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen hädas huulele tekkiva külmavilliga. Viimasel ajal on haigusnähud juba iga kuu ja millegi pärast läheb huul teisel haiguspäeval kõvasti paiste. Olen kasutanud zovirax kreemi, kuid see pole eriti aidanud ja paistetust ei võta see ka maha. Seega näen paaril päeval tõeliselt jube välja, kuid tööl peab ju käima. Kas oskate midagi soovitad?
Ette tänades abivajaja

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Külmavillide puhul aitavad suukaudu võetavad viirusevastased preparaadid.
Need mitte ainult ei ravi olemasolevaid külmaville oluliselt kiiremini, vaid lükkavad edasi ka järgmiste haigushoogude teket.
On välja töötatud ja ennast õigustanud mitmed raviskeemid erinevate viirusevastase preparaatidega, mis nn. külmavillide puhul on andnud suurepäraseid tulemusi (Valtrex, Aciclovir)
Kuivõrd need preparaadid on müügil apteegis aga ainult retsepti alusel, siis tuleks Teil kõigepealt ikkagi arsti vastuvõtule pöörduda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Soolatüügas

Minul on jalatalla all vana soolatüügas, millele on kõrvale tekkinud väiksemaid. Olen proovinud plaastreid ja mõned korrad ka külmutamas käinud, kuid erilist mõju pole märganud. Kas oskate veel midagi ...

Vastas dr Terje Kukk

Soovitan Teil esmajärjekorras siiski uuesti soolatüükad külmutada. Kui selle protseduurijärgne reaksioon(külmavill, punetus, kerge valulikkus) on möödunud, kasutage regulaarselt üht apteegi käsimüügis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi