psoriaas? 16.06.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minul tekkis ekseem vasaku jala sääre esiosa keskele veebruaris. Läbimõõt oli alguses 2-3 cm, nüüdseks on laienenud püstiselt ovaalseks ja läbimõõt 8-10 cm. Serv on roosatav ja kuiv, serva laius umbes 1 cm. Kohati on serva välispiirdes "valge krae", nahk on kuiv ja ei paisteta ning laigu keskkoht on kollakasroosa. Viimasel kuul tekkisid väiksemad laigud ka samale jalale ja teisele - paremale jalale. Olen kasutanud algselt Storocorti (6 päeva aprillis). Mai kuus 6 päeva Fudjicorti. Juunis taas Storocorti 6 päeva. Kogu selle aja vältel ekseem pole ravile allunud.
Oletasin, et psoriaas tekkis murede kuhjumise tulemusena närvipingest, kuid konsulteerides kohalike farmatseutidega arvasid nemad, et diagnoos - psoriaas - on ebatäpne, kuna nimetatud rohud oleksid pidanud aitama.

Vastuse eest ette tänades,
55-aastane naine

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks ei saa minagi Teid kirja teel aidata. Selleks, et diagnoosi panna, peaksin Teid oma silmaga nägema. Kui tegemist olekski psoriaasiga, siis 6+6+6 päeva kestnud raviga ei pruukinudki Te veel paraneda. Soovitan vastuvõtule tulla, sest peale psoriaasi ja ekseemi on teisigi haigusi, mis tuleks välistada.