Genitaalherpes? 16.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. doktor Põder!
Juhtus mul selline asi, et olin oma uue partneriga kaitsmata vahekorras ning teadaolevalt ei olnud meil kummalgi mingeid suguhaigusi. Umbes 5 päeva peale seda aga tekkis mul häbememoka siseküljele mingi väike haavandike ning veel kahe päeva pärast lõi üles ka palaviku 38,7 kraadi. Lisaks paisusid ka häbeme kõrval olevad lümfisõlmed samalt poolt, kus oli haavand. Kuna pidin 10 päevaks Eestist lahkuma, siis käisin kiirkorras tasulise suguhaiguste arsti juures, kes kinnitas 90% mu oletust, et tegu võib olla genitaalherpesega (vaatluse põhjal, mingeid teste ega uuringuid ei teinud). Samas kirjutas ta mulle ka välja 10 Valtrexi tabletti, mille 5 päevase kuuri tegin läbi. Nüüd aga tahaks ma teada, kas ja mis see ikkagi oli ning kas on vaja veel täiendavat ravi või võib selle haiguspuhangu praeguseks lõppenuks lugeda. Seepärast tahakski teada, et kas sellise probleemiga võib pöörduda ka Teie vastuvõtule või peab minema kuhugi naistearsti juurde? Kuna oman Tartu haigekassa kaarti, siis kas võib eeldada, et nimetatud asjas tehtavad analüüsid tasutakse haigekassa poolt või pean ma need ise kinni maksma?
Tänud ette,
Murelik

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäoliselt oli Teil tõepoolest tegu genitaalherpesega.
Loomulikult võite te pöörduda minu vastuvõtule.
Kui Te pöördute minu vastuvõtule Tartu Ülikooli Kliinikumis, siis tasub võetud analüüside eest haigekassa.