Seenhaigus 29.07.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen elus vahekorras olnud ainult ühe partneriga, kellega ka aastaid abielus. 4-5 kuud tagasi hakkas peenis kipitama ja eesnaha alla tekkisid valged laigud.
Nahaarst ütles, et tegu on seenhaigusega ja kirjutas Fluconasoli tablette, meile mõlemale. Nädala pärast läksin tagasi öeldi, et on klamüdioos ja määrati antibiootikumravi mõlemale. Samas oleme me mõlemad olnud vahekorras ainult omavahel (ei ole põhjust valetada ka). Võtsime siis antibiootikumid ka ära.
Minul suurt paremaks aga ei läinud, villid kadusid ära aga peenis ikka kipitab, vahest rohkem vahest vähem. Ükskord sõin veel Fluconasoli aga sellest polnud tühjagi kasu.
Kuu aega tagasi lasin perearstil välja kirjutada Nizoral Tablette ja kreemi, mida nüüd võtan ja määrin ka. Tablette võtab naine ka kuigi tema ei ole üldse millegi üle kaevanud.
Nüüd on paremaks läinud aga ikka kipitab vahelduva eduga (paar päeva halvem, paar päeva parem), kui eesnahka üleval hoian siis on parem. Aga kipitus pole ikka üle läinud.
Kas mul klamüüdia võis üldse olla, või oli analüüsiga midagi nihu ?
Kas Nizoral mõlemale on õige ravi ?
Kas on normaalne, et raviga nii kaua läheb ( kuu aega juba)?
Arsti juurde võiksin küll jälle minna, aga sest flukonasoolist mis ta mulle jälle kirjutab pole vast kasu.
Palun head nõu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seenõletiku edukas ravi kirjeldatud rohtudega võtab vaid mõne päeva. Seepärast usun, et tegemist ei ole ainult seenpõletikuga, vaid siin taga võib olla mõni keerulisem/raskem eesnaha kroonilise põletiku vorm. Kõige olulisem oleks teada, kas valged laigud püsivad või on eesnaha värvus täiesti normipärane.
Diagnoosi täpsustamine ja ravi soovituste andmine eeldaks teie läbivaatust ja lisauuringuid. Visiidieelsed soovitused leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Uuringud meestele.
Klamüüdia kohta tagantjärgi midagi tarka öelda ei saa. Vaadake Tasub teada / Suguhaigused. Kasutada tuleks korralikke labori meetodeid, siis pole pärast probleeme tulemuste interpreteerimisel.
Edu soovides
Margus Punab