Nahahaigused 16.07.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on kubeme alt nahk kollakas-pruun ning ajab nahka. Samuti on kubemest mõlemal pool jalgade siseküljel samasugune kollane nahk poolkaares, ääred punased. Suht kole näeb välja ja sügeleb. Mis asi see olla võib ja kuidas seda saaks ravida.
Kui see aitab, siis olen mees, 22 aastane, töö on enamjaolt lauataga istudes.
Ettetänades, Kristjan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on tüüpilise käestlastud kubemevoldi põletikuga. Põhjustajaks on seened ja mikroobid. Soodustavateks teguriteks kehvad hügieeniharjumused, ülekaalulisus, ebamugav aluspesu ja mõned haigused. Ravi toimub spetsiaalsete kreemidega ja kestab tavaliselt 3-4 nädalat. Vaevused leevenduvad mõne päevaga. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab