4 aastase kõhuvalu 18.12.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 4,4 aastasel tütrel valutab kõht peaaegu iga päev . Ta mainib seda igal suvaliselt hetkel , hommikul, enne/peale sööki , enne magama jäämist jne - enamasti rahulikel kodustel hetkedel. Sööb kõike , kakab normaalselt 1 kuni mitu korda päevas , kõht ei ole ei lahti ega kinni.
Kui ta mainib seda peale söömist siis ei jäta ta ka kommi vm näksi küsimata - st. isutuks see ei tee teda ja ka kuskile kägarasse istuma ei lähe. Lihtsalt tõeb fakti muude toimetuste keskel . Valu näitab , et asub kõhu keskel.

Selline paarikuune periood on varem olnud , millele tekkis paus samamoodi mõned kuud . Nüüd on see juba vähemalt 4+ kuud jutti kestnud. Laps on rõõmsameelne ja täisväärtuslikust perekonnast, aktiivne jne.

Pereasrt kinnitab, et see on normaalne ja ka internetist lugedes väidetakse, et lähemaks uurimiseks peaks valu olema tema tegevusi katkestav või muid kaebuseid aga sellegi poolest see on emale väga kurnav pidevalt kuulda , et kõht valutab ilma et ma midagi teha saaks .

Võib olla on teil soovitusi , mida katsetada/ proovida . Võib olla oleks aeg siiski lähemalt uurida valu põhjust.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
arvan, et laps võib kasutada nn kõhuvalu juttu tähelepanu saamiseks. Soovitan proovida mitte tema kõhuvalu juttudest välja teha-ehk kaob ka jutt. Kui ei, siis pöörduge lastearsti vastuvõtule.
Parimat
Anu Sööt