Südame laienemine 12.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! 6a. laps saadeti röntgenisse , et kindlaks teha kas on kopsupõletik või mitte (köha on kestnud vahelduva eduga 1,5 kuud). Köha on olnud kinnine ja rohkem selline köhatuste moodi, mitte pidev. Palavikku ei ole täheldanud, öösiti samuti ei köhi.
Rindkere röntgenogrammil leiti bronhiit (pneumooniat ei välistatud ega kinnitatud). Järgnev rida aga pani mind muretsema- süda laienenud, vähesed paisunähud? Millega seda südame laienemist seletada? Kas võib kahtlustada mingit tõsisemat probleemi?

Lugupidamisega,
muretsev ema

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Sellisel juhul oleks last vaja konsulteerida laste südamearstiga. Vahel on sellise laienemise taga (kaasasündinud) südamerike. Kindlasti saadab perearst lapse laste südamearsti konsultatsioonile, sest sellisel juhul on enamasti vaja ka südame ultraheliuuringut.
Parimate soovidega
Heli Grünbergf