2 aastasel lõug väriseb 10.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tervist ja ilusat alanud töönädalat Teile!

Mure alljärgnev-viimase paari nädala jooksul olen märganud, et 2aastasel põnnil hakkab mõnikord nutu ajal lõug kontrollimatult värisema-nii nagu beebidel. Varem pole seda täheldanud va muidugi beebieas ja siis möödus see ruttu. Praegu kestab värin lõuas u 7-8 sekundit, mulle tundub see küllaltki hirmutav. Laps ise pole närvilisem ega nuta sagedamini kui tavaliselt. Kas on põhjust muretsemiseks ning neuroloogi juurde pöördumiseks? Millega võib tegu olla?

Lugupidamisega

Kairi

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Arvan, et lõua värisemine on tingitud vaid nutust, sest värin on väga lühiaegne.
Kui värin kestab vaid 7-8 sekundit ja möödub ilma, et tekiks mingeid muid sümptome (silmade ülespööramine või pilgu fikseerumine või värinad muudes kehaosades), siis pole muretsemiseks põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor