MIKS EI TOHI ÕUE? 04.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Grünberg!
Minul on üks selline rumalavõitu küsimus.
Mind nimelt paneb imestama, miks ei tohi lapsega õue minna, kui tal on väike palavik. Näiteks haigus on juba peaaegu möödas, aga veel selline 37,5 või natuke rohkem palavikku on jäänud.
Mina just sellise väikese palaviku ja väikese lapsega istun praegu toas. Oma perearst ütles, et ennem mitte õue minna, kui palavik täitsa maas on. Aga laps nutab akna peal, et õue ja õue.
Väljas on nii ilus ilm. Päike paistab, tuult ei ole peaaegu üldse ja temperatuur peaaegu sama, mis toas.
Ise mul mingi loogika seest ütleb, et värske õhk just peaks kasulik olema.
Mida teie arvate? kas sellele, et laps ei tohi õue minna, on ka mingi konkreetne põhjus, või on see lihtsalt kombeks nii?
Või ei tohi sellepärast, et võib teisi lapsi nakatada?
Aga meil on männimets ümberringi ja lähema paari km kaugusel pole ühtegi hingelist...
Haigus mida 1a6k tütar põdes, oli kõrge palavikuga viirusnakkus. Üleeile oli veel palavik väga kõrge- ligi 41. Täna palavik 37,7, laps rõõmus ja reibas. ainult õue tahab kangesti mängima.
palun andke nõu!!
Tänades,
Maia

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Õueminekut ei soovitata haigele lapsele seljuhul, kui on külmetuse oht. Kui õues on tuuline, jahe või koguni miinuskraadid. Kui laps on heas seisundis, rõõmus ja väljas tuuletu ning soe ilm, ei ole põhjust toas nukrutseda. Füüsilsit koormust reguleerib enamus lapsi oma enesetunde järgi ise.
Head paranemist soovides,
Heli Grünberg