Iiveldustunne 27.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 5-aastase poisipõngerja ema. Muret teeb see, et viimasel ajal kaebab laps sageli iiveldustunde üle: pojake võtab mitu korda päevas keset mängu käega rinnust kinni ja kurdab, et "süda läks pahaks". Natukese aja pärast on ebameeldiv tunne möödas. Ilmselt on see süda-paha-tunne üsna kerge, sest oksendanud ei ole ta kordagi ja mängu katkestama ning pikali heitma ei sunni halvemaks muutunud enesetunne teda ka. Pärast vedeliku joomist läheb olukord tavaliselt mõneks ajaks paremaks.
Tänan ette vastuse eest!
Kõike head soovides
U.S

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Iiveldusel võib olla väga palju põhjusi. Iiveldus võib olla isegi viirusinfektsiooni ilminguks. Mõned kõhulahtisust põhjustavad viirused ei annagi vahel kõhulahtisust vaid ainult näiteks iiveldust. Kui iiveldus püsib pikemalt so mitmeid päevi, pöörduge palun perearsti vastuvõtule. Perearst aitab iivelduse põhjust selgitada.

Lugupidamisega
Heli Grünberg