apnoe nr.2 26.10.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tänan Teid vastuse eest, aga ma ei saanud ikkagi päris vastust enda küsimustele.

Sõnastan mõned küsimused uuesti:

1. Kas apnoe on tervisele kahjulik ja kas seda peab kindlasti ravima?

2. Kas ravimata jätmine põhjustab tüsistusi? Milliseid?

3. Kas seda peetakse haiguseks?

Ette tänades!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Mul on väga kahju, kuid täiskasvanute kopsuarstina ei ole ma pädev lasteapnoe suhtes Teile ammendavalt vastama. Tean, et apnoed esineb mõnikord enneaegsetel ja madala sünnikaaluga vastsündinutal v. kaasasündinud arenguhäiretega lastel. Küsisin kogenud kolleegilt lastekliinikust selle kohta, kuid ka tema soovis teada kaasuvaid sümptoome ja ütles et tal pole apnoega lapsi oma praksises ette tulnud. Seega, olemasoleva info alusel ei saa haigust diagnoosida. Soovitan konsulteerida lastearstidega.