Piinlik probleem 23.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26.aastane naine ja mul on probleem - pärak sügeleb pidevalt (rohkem õhtuti) ja eritab pisut mingit valkjat ollust. Hügieeninõuded peaksid olema igati täidetud. Kuna mure on pikaajaline, olen paar aastat tagasi jõudnud külastada ka gastroenteroloogi , kes ei avastanud midagi kahtlast. "Raviks" olen kasutanud astelpaju küünlaid ja ka atsidofiilkapsleid pepsiiniga - kahjuks pole nad märgatavaid tulemust andnud. Ja nüüd küsimus, ega ei või tegemist olla mingite ussikestega?

Ette tänades L.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Põhjusi võib siin olla mitmeid, nii seeninfektsioon (mis tavaliselt tõesti annab piinavat sügelust) kui ka lihtsad ussid. Ravi on siin muidugi enesestmõista erinev.

TR.