Lihaste kokkutõmbed 02.12.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Peale jõusaali treeningut hakkasin tundma ülakõhu ja selja valu. Öösiti ei saanud magada kõhuli ja seljali. Iga liigutus tegi valu. Viimane hommik ärkasin valuliku lihase kokkutõmbe peale.Iga kokkutõmme võtab veidi hingetuks. Läks aega, et voodist püsti saada. Püsti olles midagi tehes tekivad ka kokkutõmbed, aga mitte nii valusad. Valu on nüüd ka püsiv

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Raske öelda, millega on tegu ja mis võiks olla leevendav tegevus/ ravi. Olete selle seostanud jõutreeninguga, kas tegite midagi tavapäratut või oli sealne tegevus Teile tavaline harjumus? Juhul kui jõusaali koormus oli ootamatu, siis võib abi olla lõõgastavatest tegevustest - vesiravi/ soe bassein, saun, muud lihaseid soojendavad protseduurid, venitused jne. Juhul kui jõusaali tegevus oli tavapärane, siis soovitan pöörduda perearsti poole või kui kaebused ei lase igapäeva tegevusi teha, EMOsse. Proovida võib ka kõhuhindamist, et saada lõõgastust.

https://www.youtube.com/watch?v=efeuMR8VsnU&ab_channel=BhartiYoga

Priit Ailt