Seljavalu 07.02.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Enam vähem 3 kuud tagasi tekkis väga järsku alaselga tohutu valu. Valus oli istuda, seista ja kõndida. Läksin koheselt EMO'sse. Seal tehti röntgen, mis tulemust ei andnud. Arst arvas, et kas alaselg sai treenimisest liiga suure koormuse või on lihase rebend (eelneval päeval tegin just trenni.) Saadeti koju. 2 päeva hiljem oli selg juba tunduvalt parem. Ilmnes küll veel valu ja sellist pinget. Nüüd - mitmed kuud hiljem pole seljavalu ära läinud. Valu pole üldse vahepeal täielikult kadunud vaid lihtsalt natukene taandunud. Pikemat aega seistes on valus, alaselg läheb väga pingesse ja vajab venitust. Istudes 2 tundi või enam on esialgu valus püsti tõusta ja kõndida. Samuti ei saa teha raskusega kükke ega isegi istudes plokilt tõmbeid. Mida peaksin tegema? Kas minema arstile või andma puhkust? Mainin ka ära, et tegelen spordiga, peamiselt jõusaalis.

Aitäh

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal võib arvata, et seljalihased on algse trauma/ ülekoormuse tõttu ennast spasmi tõmmanud, mis pole ise lahenenud viimase kolme kuuga. Soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, kes hindaks täpsemalt läbi liigutuste, milline seljalihas viga saanud on. Raviks soovitan esialgu elektriravi, spordimassaaži, kinesioteipimist. Võimalik, et seljalihased on valus nõrgemaks jäänud ja neile tuleks teha kergemaid terapeutilisi jõuharjutusi. Mida täpsemalt on mul siin raske välja pakkuda.

Tervitades,
Priit Ailt