Seljavalu 07.02.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Enam vähem 3 kuud tagasi tekkis väga järsku alaselga tohutu valu. Valus oli istuda, seista ja kõndida. Läksin koheselt EMO'sse. Seal tehti röntgen, mis tulemust ei andnud. Arst arvas, et kas alaselg sai treenimisest liiga suure koormuse või on lihase rebend (eelneval päeval tegin just trenni.) Saadeti koju. 2 päeva hiljem oli selg juba tunduvalt parem. Ilmnes küll veel valu ja sellist pinget. Nüüd - mitmed kuud hiljem pole seljavalu ära läinud. Valu pole üldse vahepeal täielikult kadunud vaid lihtsalt natukene taandunud. Pikemat aega seistes on valus, alaselg läheb väga pingesse ja vajab venitust. Istudes 2 tundi või enam on esialgu valus püsti tõusta ja kõndida. Samuti ei saa teha raskusega kükke ega isegi istudes plokilt tõmbeid. Mida peaksin tegema? Kas minema arstile või andma puhkust? Mainin ka ära, et tegelen spordiga, peamiselt jõusaalis. 

Aitäh

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal võib arvata, et seljalihased on algse trauma/ ülekoormuse tõttu ennast spasmi tõmmanud, mis pole ise lahenenud viimase kolme kuuga. Soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, kes hindaks täpsemalt läbi liigutuste, milline seljalihas viga saanud on. Raviks soovitan esialgu elektriravi, spordimassaaži, kinesioteipimist. Võimalik, et seljalihased on valus nõrgemaks jäänud ja neile tuleks teha kergemaid terapeutilisi jõuharjutusi. Mida täpsemalt on mul siin raske välja pakkuda.

Tervitades,
Priit Ailt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

seljavalu

Tere.Olen 30 a naine ja mulle teeb juba kevadest muret seljavalu ristluudest veidi kõrgemal . Valu tugevneb hommikupoole ööd ja peale pikka aega ühes asendis olemist ja ka järsemate liigutuste korral. ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Kui niipikka aega onolnud probleem,tuleks ikka arsti poole pöörduda-neuroloog vöi ortopeed.
Dr.K.Meitern

Loe edasi

seljavalu

15.a. noormees kaebab seljavalu. diagnoosiks kirjutati "schurmani tõbi". Kas saaks kusagilt selle kohta rohkem lugeda ja kas see tõbi on ravitav.

Vastas dr Toomas Tein

tere,seljavalu põhjuseks nooruki eas on tihti nn.Scheurmanni haigus,mille ravi sõltub hai´guse vormist ja raskus astmest.Reeglina ravi on edukas,kui alustada õige aegselt.Ravi määramiseks tuleks pöörduda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi