põlvedes vesi 16.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!Minu vennal(12.a)on juba peaaegu 4 aastat pidevalt vesi põlvedes. Korduvalt on vesi eemaldatud. Seoses sellega leiti ta munandikotist tihke tükk(hiljem selgus et see sisaldas vett), mis opereeriti.Samal ajal halvenes tal ka nägemine. Sel kuul opereeriti talle uus silmalääts. Põlvedes on tal ikka suur põletik, kuigi ta võtab iga päev tablette.Hiljuti kirjutati talle tabletid, mis on aktiivselt tsütotoksilised,maksale toksiline,nägemisele võib mõjuda halvasti jne.(lugesin et see ravim on mõeldud reumatoidartriidi ja psoriaasi ravimiseks). Kas on mõistlik nii noorele lapsele selliseid ravimeid anda, mis mõjuvad teistele organitele toksiliselt? Kui asi ei parane, mis siis järgmiseks juhtuda võib? Äkki oskate nõu anda, kuhu pöörduda või mida teha.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Mina olen rohkem ortopeed,teie lapse häda paistab sisehaiguste vallast.(reumatoloog) ja sellepärast nende arstide raviskeemides ei ole asjatundja.

Paranemist soovides,dr.K.Meitern