Saabaslahas 28.06.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kas saabaslahast võib kasutada luumurru algusest või on kipslahas parem (sääremurd, sealhulgas peksemurd, lateraalse malleooli ( külgmise pekse) murd). Hetkel nädal möödas kukkumisest.

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

See küsimus sobiks paremini traumatoloogile, kes hindaks luumurru olemust ja vastavalt sellele lahase tüüpi ja ajalist vajadust. Kuid arva, et kui jalg on olnud nädala kipsis, siis võib proovida saabaslahast, kuid kindlasti hinnata valu ja ebamugavust jalale raskust kandes. Kui viimaseid siiski esineb, siis võibolla ei ole saabas piisavalt fikseeriv ja seda kasutada pigem ei saa. Enamasti soovitatakse kipslahast esimesed 2-3 nädalat ja seejärel saab selle võimalusel välja vahetada. Kuid see kõik sõltub murru olemusest ja raskusastmest.

Loodan,et saite pisut abi,
Priit Ailt

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

saabaslahas

Kust saaks rentida või siis odavalt osta saabaslahase.

Maris Perendi

Vastas dr Maris Perendi

Tere

Paluge oma perearstil väljastada ortoosi jaoks tõend ja saate 90% soodustust saabaslahase ostmiseks. Ortoosi ostmiseks pöörduge lähimasse abivahendi poodi (Terviseabi, Ortoosikeskus vms)
Loe edasi

Saabaslahas

Kas ja kus saaksin vahetada kipslahas saabaslahase vastu? Kontsluu murd. Saabaslahase olemas, täispuhutav. Perearst ei osanud vastata, tean, et sõbranna Soomes kasutas kannaluu murru puhul, aga seal pandi ...

Priit Ailt

Vastas Priit Ailt

Tere,

Saabaslahast saab abivahendite ettevõtetest nagu Terviseabi, Ortoosikeskus jm. taolisest. Neile tasub ette helistada ja küsida, kas neil on vajaminev toode olemas. Kui Teil on olemas ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: