Vaktsiin 30 teemat   57 postitust foorumis

Lisa vastus

kilpn.alatalitlusL-Thyroskiin ja luude hórenemine

Autor: ave 14.09.12 23:25

Nágin meditsiiniajakirjas artiklit ,kus kirjas,et L-Thyroskiin tekitab luude hórenemist. Minu káeliigesed hakkasid aasta tagasi valutama,tánaseks valutavad kóik .Thyrosiini vótan 2 aastat.
Kas on kilpnáárme alatalitusega inimesi,kellel analoogilised probleemid ja mida teha?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   17.09.12 18:54

Luude hõrenemine ei põhjusta liigeste valu. Luude hõrenemist ei tunne mitte kuidagi kuni selle hetkeni, kuni suhteliselt kerge trauma (nt libedaga kukkumine) tagajärjel tekib luumurd ja Teil on valus.
Teie liigesed valutavad seega mingil muul põhjusel. Arutage oma perearstiga, ehk on mõistlik reumatoloogi vastuvõtule minna?

L-Türoksiini ja luude hõrenemise vahelised seosed ei täiesti kindlad ja üheselt tõlgendatavad. Mõned uuringud on leidnud seose, mõned ei ole. Aga igal juhul, kui on olemas seos, siis L-türoksiini roll on siin kõigest "soodustav faktor", mitte otseselt põhjuslik faktor. Muidu oleks ju selgem seos. L-türoksiin võib luude hõrenemisele kaasa aidata, kui esinevad veel mõned riskifaktorid, eriti vanus üle 55, naissugu, menopaus. Need asjaolud soodustavad luude hõrenemist eriti selgelt.

Luude hõrenemise ennetamiseks kasutatakse kaltsium + D vitamiin. Täiskasvanud naise päevane kaltsiumi vajadus on 1000mg (peale menopausi, kui luude hõrenemise risk on suurem, natuke rohkem - 1200-1500mg). D vitamiini päevane vajadus on 10-12,5 mikrogrammi.
Kui olete värskelt menopausis ja teil on menopausi vaevused, siis kasutatakse luude hõrenemise ärahoidmiseks hormoonasenduravi (tavaliselt alustab ravi günekoloog).

Luude hõrenemise pärast tasub teil muretseda rohkem siis, kui olete menopausis, ei söö kaltsiumirikkaid toite või võtate pidevalt glükokortikoide (nt prednisoloon). Luude hõrenemist soodustab: habras kehaehitus, alakaalulisus, suitsetamine. Võite siia loetellu ka L-türoksiini kasutamise lisada.

Kui leiate, et olete luude hõrenemisest ohustatud, soovitan teil ka spetsialistidega rääkida - Ida-Tallinna Keskhaiglal on tasuta osteoporoosi infotelefon 800 20 40. Osteoporoosikabinetid on Tartus Maarjamõisa Polikliinikus, Tallinnas Magdaleena Haiglas ja Pärnu Haiglas.
Luude hõrenemise kohta saate infot: http://www.osteoporoos.ee/avaleht/

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada