Tervislik toitumine 886 teemat   980 postitust foorumis

Lisa vastus

Olles lugenud kõiki eelpool, lisan --- kuigi ...

Autor: Päike (27.a) 15.06.01 13:42

Olles lugenud kõiki eelpool, lisan --- kuigi ma olin teiste arvates normaalne kaalusin hommikuti tühja kõhu ja vetsus käinuna 54-55 kg. ja olen 1,61cm. pikk, pidasin end paksuks ja seda juba keskkoolist saadik. Minu keha ei ole selline nagu teistel, rinna-korv on mul teistest tunduvalt suurem ja kõht ei ole lame nagu enamusel naisterahvastel, vaid nagu vihmaussil, ka mu emal on selline. Kui ma last ootama jäin, kartsin paaniliselt,et peale sünni-tust ei saa ma oma kehakaalu tagasi,sest ema ei saanud ja jälgisin hoolega, et kaal kasvaks nii nagu ette nähtud ja võtsingi vaid 10 kilo juurde.Peale sünnitust olin veel üsna jäme, kuid läksime siis,kui laps sai 7 kuuseks Tartu elama, linnas aga ei ole kõik käe jala juures ja tuli käruga pidevalt võtta käike ette kesklinna, turule Annelinnast. Elasime Tartus kevadeni ja selle ajaga sain endise kaalu jälle tagasi,tänu tohutule liikumisele ja tempo pidi ju kogu aeg taga olema, kellaajaks oli vaja tagasi,et lapsele süüa anda.Siis kolisime jälle maale tagasi, sest mehel sai töö otsa. 55 kilo, oli aga minu jaoks palju, liibuvad pluusid,topid selga ei sobinud, sest 2 paari rasvavolte oli näha. Siis hakkasin paastuma 1 päev nädalas jõin vaid vett ja järgmine päev sõin vaid keedetud juurikaid ja sihvkasid, kuigi suur kihk oli leiba süüa , mida ka vahel tegin, kui üle pakkusin hakkas pea ringi käima, nagu purjus oleksin. Nii elasin umbes pool aastat, sai villand, lihtsalt organism ei olnud enam nõus. Lõpetasin ära. Minu puhul on veel see, et mina ei suuda kuidagi 1,5lvett päevas ära juua, üks päev veel, aga siis hakkab selg valutama ja see hea asi on sellega kahjuks välistatud. 2000 detsember hakkas aga kaal järsku ise langema, põhjuseks ka see, et mul oli väga palju muresid peres, ei olnud aega süüa ja süüa teha. Praeguseks on minu kaal hommikuti 49-50kg.
Söön nii, et hommikuti joon kohvi ja söön ühe võileiva.Peale panen kõike ainult võid ei tarbi, sest leian et selle rasvavajaduse saan ma niigi mujalt kätte. Söön ka natuke midagi magusat, sest olen lugenud, et hommikune söök läheb energiaks. Lõuna ajal söön taldrkutäie suppi või kartulit ja mingeid keedetud juurikaid juurde,üks kaks leivaviilu ka vahel midagi peale pannes(ilma võita) ja õhtul söön võileiva (kui kõht väga tühi) ja teen suure tassi lahjat kohvi,ühe magusaasendajaga ja piimaga ning söön koortega sihvkasid (ma koorin nad loomulikult ära, aga vahel söön ka koortega) mida jätkuks vähemalt tunniks kaheks. Õhtusööki püüan alati lõpetada hiljemalt kella 19,00ks. Mis on veel minu puhul eriline, et ma olen üsna laisk söögitegija, kui teen siis kohe nii, et mitmeks päevaks ja õhtul on mehe enda mure mida kõhtu saab, loomulikult lapsele pean midagi pakkuma, aga ega temagi teab mis erisööki õhtul taha.
Põhiline on, et ise suudad kontrollida söömist (kuigi ka minul on mõnel päeval söömisorgiaid, siis lihtsalt söön, ajan magusat ja muud näost sisse ja siis õhtul sõiman end) st. lauda minnes annan enesele käsu, söön nii ja nii palju ja kui ei jätku siis nii palju juurde, aga siis ka kõik, aga igaüks ju mõistab palju on normaalne ja palju mitte, või kui on tõesti tohutu söömaga inimene, siis lihtsalt sööd näiteks hommikul veidi vähem harjumuspäraseset ja nii tasapisi muudkui vähendad.
Arvan et mind on aidanud sihvkade söömine, sest tegelikult jõuab selle tunni kahega vaid 200-300g süüa, kaloreid ei tule ju sellest hullusti aga söönud oled ligi 2 tundi, petekas missugune.
Olen oma kaaluga praegu väga rahul, kui ühe kilo veel maha saaks oleksin õnnejunnis ja rohkem siis tabeli järgi alla võtta ka ei tohiks, aga kõike peab tegema tohutu kannatlikkusega ja meelekindlusega, ning kui tulebki kilo kaks tagasi, siis võtta taas härjal sarvist kinni , vähendada söömist, rohkem toast väljas olema, vähem süüa tegema ja mitte laskma teistel süüa teha, sest teiste söögid on topelt paremad (minu puhul küll).
Ja veel väga heaks stiimuliks ,preemiaks ning hoiatajaks on mõni lemmikriideese ja kui sellesse mahud, siis oledgi normis ja kui hakkab pitsitama, siis on see märk, et aeg tegutsema hakata, EI TOHI OSTA SUUREMAID RIIDEID, kui vanad on kitsakas jäänud. Lugu sai pikk, kuid ega enne targaks saa kui enda peal ei proovi. Praegu on apteeki tulnud selline "imerohi"nagu Q10..., mille sarjas on ka kaalualandaja, ehk on keegi proovinud. Mina pole veel ühtegi kaaluimerohtu proovinud, lihtsalt rahast on hale olnud, kui kui teaks, et aitab, siis võibolla, et prooviks ka.
Ootan rohket järelkaja !!!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada