Tervisesport 245 teemat   277 postitust foorumis

Lisa vastus

Ma ka olen otsinud hommikvõimlemise nippe ...

Autor: Hommikvõimleja 18.07.03 16:17

Ma ka olen otsinud hommikvõimlemise nippe internetist, aga ei ole leidnud. Kuna ma internetist otsides ei saanud targemaks, siis leidsin omale ettekäände, et parem ei võimlegi. Nüüd umbes aasta peale seda tuhinat võtsin siiski asja käsile. Leiutasin ise omale võimlemise. Algul vehin kätega ja teen käte ning õlaringe. Siis teen kereringe ja kere pöördeid ning kere painutusi külje peale. Erilist rõhku pöörangi just keharingidele. Jalgadega ei viitsi ma midagi teha, sest see nõuab juba liigset pingutust.
Edasi haaran voodinurgast mingi rulliku ja teen niimoodi põlvili olles ja kätega ettepoole lükates koos rulliga kõhulihasteharjutusi. Seda rullikut on müügil Dünamo poes ja maksab umbes 150 EEK (teleturus on analoogne hirmkallis). Siis venitan selga. Heidan põrandale pikali ja lõdvestan kõhulihaseid. Siis laman otsese (sirge) kehaga seili ja hingan rahulikult ja teen läbi kõhu hingamist (sissehingates ajan kõhu hästi suureks ja punni ning välja hingates tõmban kõhu nii sisse ja õhust tühjaks kui suudan). Kõhuhingamine masseerib ühtlasi ka siseelundeid.
Veel üritan ajada ennast turiseisu, aga see ei õnnestu kunagi, sest selg ei taha hommikul üldse painduda. Igatahes kõige lõpuks ripun kangi otsas ja venitan oma keha. Mul on uksepiida vahel kang ja samuti on mul kodus seina peal ka varbsein ja seepärast võingi rippuda nii vabalt.
Kõhulihaste harjutustest niipalju, et ega ma neid eriti teha ei viitsi, aga praeguseks olen teinud neid peaaegu neli nädalat ja mu kõhu väljanägemine on muutunud ilusamaks.
Hommikvõimlemine on tore asi küll, aga võtab palju aega hommikul ära. Mul kulub näiteks ligi 1,5 tundi, et hakata kodust välja astuma hommikul peale ärkamist. Kusjuures ma võimlen, söön ja pesen ning teen tööle võileivakese kaasa.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada