Suitsetamine 686 teemat   743 postitust foorumis

Lisa vastus

Loen siin kirju ja näen üht kui teist. Ise ...

Autor: J. 15.09.02 14:03

Loen siin kirju ja näen üht kui teist. Ise ma ei suitseta ja taunin seda värki. Olen teinud suitsetamisest mitmeid uurimusi ja tean, et see ei ole kahjulik mitte ainult suitsetajatele endile, vaid ka kõigile inimestele, kes selle sees peavad olema, eriti saavad kannatada lapsed. Sigaretisuitsu sees on üle 1000 kahuliku aine ja ühendi, neist näitaks kaadmium ja elavhõbe on äärmiselt mürgised ja kantserogeensed (vähki tekitavad) ja ladestuvad ruumis allapoole, s.t. põrandale, kus mängivad väikesed lapsed. Ja siis imestatakse, et lastel on "nõrgad" kopsud, nad jäävad kergesti haigeks, neil on rohkem allergiat ja asmat kui naabrilastel. Ja ega lapsed pole ainukesed, kes sahmaka saavad, ka koduloomad jäävad haigeks. Inglismaal leiti paljude krooniliste suitsetajate koertel kopsuvähk. Muide, kui ruumis
suitsetada ja siis seda 10 päeva järjest tuulutada, võib sealt ikkagi leida sigaretisuitsust ladestunud kahjuliike ühendeid. Samuti ei aita see, et ainult ühes ruumis suitetatakse, näitks köögis, ja selle uks on enamasti kinni. Ikka võib sutis ka elutuppa levida. kõige kahjulikumad ained ongi lõhnatud ja värvitud. Ja peale selle tahavad ka teised kööki kasutada.
Sellega tahan ma öelda, et ennem tuleb ikka tagajärgedele mõelda ja kirjandust uurida, kui tahad ennast kahjustada nii, et teistele liiga ei tea. Tegelikult oleks hea kui saaks suitsetamise ära keelata, või ei tohiks sutsetajad lapsi muretseda, kui nad ei suuda seda just õues/rõdul teha.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: HJ   22.02.10 01:06

Kallis J.

Väga armas sinust, et sa oled otsustanud suitsetajaid informeerida. Kuid sa ei toonud suitsetajatele mitte ühtegi fakti, mida nad niigi ei teaks. Tihtipeale inimesed, kel ei ole probleemiga eriti pistmist ega kogemust arvavad, et negatiivsete aspektide õles lugemine aitab suitsetamist maha jätta. See ei ole nii. Mitte ükski suitsetaja ei suitseta põhjustel, miks ta ei tohiks suitsetada, seega ei ole talle abiks ka nende põhjuste ettelugemine.

Suitsetaja ei suitseta kuna sigaret sisaldab üle 1000 kemikaali või, et see rikub tema tervist, vaid sellepärast, et ta arvab, et ta naudib seda, see aitab tal keskenduda ja igavust peletada, lõõgastuda ja leevendab stressi.

Suitsetamise puhul on suurim probleem, et keegi ei ole tegelnud suitsetamise positiivsete külgedega, ega teinud selgeks, et suitsetamine hoopis takistab keskendumist, tekitab igavust, tekitab ärevust ja ebamugavustunnet, mida ta ise ka leevendab ning suitsetajad ekslikult naudnguks peavad.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: holic   15.02.12 12:57

Ükskõik, kui keegi otsib oma vajalik asi, et ta / ta tahab olla kättesaadav , et üksikasjalikult , nii et asi püsib siin.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada