Stress 965 teemat   1 289 postitust foorumis

Lisa vastus

Loen siin kogu seda hala ja tunnen kõigile ...

Autor: Ikkarõõmus 07.05.08 07:08

Loen siin kogu seda hala ja tunnen kõigile kurtjatele südamest kaasa. Minu elu pole kindlasti olnud meelakkumine: mu abikaasa, keda armastasin põhjatult, suri väga raske haiguse tõttu mõne aasta eest. See jättis mu hinge tohutu haava, mis pole siiani õieti armistunud. Samal ajal oli vaja kasvatada üles kaks teismelist, kogu "lõbu" vürtsitasid loomulikult probleemid ämmaga. Mind on hoidnud järgnev: loodus, muusika, pojad, sõbrad; töö, mida armastan. Tahaksin kõigile meenutada, et elu on kingitus, mida saame kasutada vaid päris lühikest aega ja meie kohustus on seda kasutada õigesti. Sõna "kohustus" puudutab kohustust vaid ISEENDA EES. Ainult siis leiame rahu, kui seda kohustust täidame.
Et ka laste üleskasvatamine on kohustus iseenda ees, on ju enesestmõistetav: laps on tükk sinust enesest ja tema eest hoolitsemine, talle mõtlemine annab hingerahu ja rõõmu.

Vaba hommik, sinine taevas, kruus lõhnavat kohvi, meeldiv tegevus- käsitöö või raamat- kingitustel, mida elu meile võib pakkuda, pole tegelikult otsa ega äärt. Tuleb vaid keskenduda hetkele ja näha (vähemalt tagantjärele) selle hetke häid külgi. Kui elu on meile andnud lahendada raskeid ülesandeid, muudab see ka väärtushinnanguid ja meid ennast küpsemaks. Me ei tohi tunda hirmu nende ülesannete ees ega kadestada neid, kelle elus on väljakutseid vähem. Ka meremehi testiti ja pühitseti ju laeva kiilu alt läbitõmbamisega- kas me suudame üldse ette kujutada, mida see tähendab?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada