Stress 965 teemat   1 289 postitust foorumis

Lisa vastus

Ära palun kao kuhugi, ära tõmba uttu! Sa ...

Autor: Evele 11.06.04 21:40

Ära palun kao kuhugi, ära tõmba uttu! Sa näid tõesti kuri ja kibestunud, aga ega sa sellepärast kusagile kaduma ei pea. Vahel on üsna hea, kui sa mõnele udutajale või ninnutajale ütled midagi, mis toob ta maa peale tagasi. Ja ma usun kaljukindlalt, et sinu kibestumus siin kirjutades ei kasva, vaid hoopiski kahaneb.

Keegi meist ei p e a siia saidile tulema, me teeme seda kõik vabatahtlikult. Ja kui siin öeldakse miskit, mis ei meeldi, saab solvunu ju alati ära minna ja unustada, et niisugune koht üldse on olemas. Aga teisalt on hea, kui on paik, kus saab oma mõtteid kirjutatuna näha ja loota, et neid loeb keegi, kes hoolib. Või annab nõu. Või kasvõi kurjustab. Inimene peab tundma, et ta pole maailmas päris üksi.

Ja kuigi see kõik siin on ju pelk sõnadehelin, on sellest siiski natuke kasu. Maailm pöörleb küll endiselt samapidi ja päike tõuseb samast kohast. Siiski soojendab iga soojusekübe, mis siia saidile puhtast südamest annetatakse, ikka natuke maailma külmust ja kõledust. Usun sellesse kaljukindlalt.

Kirjutasin sulle siin kunagi ühe mõistujutu. Tahtsin panna sind mõtlema selle üle, kas me ikka alati tõlgendame õigesti teiste inimeste -- eriti meie lähedaste -- kavatsusi ja käitumist. Olen ise kogenud lugematuid kordi, et kui jätad püstoli haaramata, laheneb olukord enamasti täiesti ootusevastaselt ja sealjuures mitte kunagi halvemini, kui olin eeldanud. Alati paremini. Isegi siis, kui sellele teisel ongi püstol taskus, jätab ta selle sinna, kui su kehakeel talle lähenedes räägib sinu headest kavatsustest. Heatahtlikkus teeb relvituks.

Loodan, et sa mõistad mind. Ja mõtled järele. Ning kirjutad ikka jälle. Mina ei taha olla pealetükkiv ja jätan algatuse sinule, aga olen siin alati olemas.
M-u

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada