Sõltuvus 50 teemat   126 postitust foorumis

Lisa vastus

Palun abi!

Autor: Rivotrilla 09.04.13 17:43

Aastaid tagasi,juhtus mul hingeline trauma,hakkasin kasutama rahusteid.Xanaxit päevasel ajal ja rivotrili,mis on unerohi,õhtul,enne magamaminekut.Aasta aasta võrra olen annuseid suurendanud ja olen võtnud kõik võimalike rahusteid ja unerohtusi,suurtes kogustes.Käin muidugi tööl,kuid töö on selline,mida saan ise reguleerida.Kuid,soovin täielikult lõpetada rohtude võtmise,olen sõltlane ja haigla võõrutus ravile ei taha minna,kas oleks võimalik kuidagi muul viisil organismi puhastada ja lõpetada nende tarbimine.Kuidas????Kuidas olen need rohud kätte saanud,lihtsalt perearstilt ja mõne tuttava perearstilt,ja jälle ringiga tagasi.Palun aidake! Ma ei taha tõesti enam pidevalt pilves olla.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kondor   10.04.13 19:32

Tuleks pöörduda psühhiaatri poole ja rääkida probleemist. Üldjuhul sõltuvust põhjustanud ravim "tõrjutakse välja" teise ravimiga, enamasti mõne neuroleptikumiga. Neuroleptikum ise ei põhjusta sõltuvust ja selle tarvitamist on hiljem kerge lõpetada. Ent psühhiaater on ainus, kes oskab soovitada õige neuroleptikumi, perearstil sellealane pädevus ilmselt puudub.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   21.08.13 13:06

Neuroleptikumid ajavad ju lõualuud krampi, mul oli veel raskem kooli lõpetada sellega, aga ma lõpetasin ikkagi. Kahjuks polnud seee kõrgkool ja see pole kellegi asi et mul tööd pole nüüd!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kondor   21.08.13 21:31

Mitte kõik neuroleptikumid ei aja "lõualuid krampi". Ilmselt pead silmas ekstrapüramidaalseid häireid, mida hulk neuroleptikume tõesti põhjustavad. Ent need on peamiselt nn vanad ravimid, mida kasutatakse juba aastakümneid (ka haloperidool kuulub nende hulka). Kaasaegsemad neuroleptikumid põhjustavad selliseid kõrvalnähte palju harvem ja need avalduvad ka nõrgemalt.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   04.09.13 11:13

Mina võtsin rispolepti kunagi, aga see ei sobinud mulle. Vahetati haloperidooli vastu uuesti välja. Minuarust on need kõik õudsad ravimid, milleks inimesed neid võtma peavad?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada