Seedimishäired 201 teemat   369 postitust foorumis

Lisa vastus

Probleemid kõhuga

Autor: Mees 01.07.13 11:27

Olen 24 aastane mees.
Umbes aasta aega juba pole seedimine päris korras. Umbes 1-2h pärast söömist on raskustunne kõhus. Eriti just tööpäeviti ja pärast lõunasööki. Siis tekivad ka gaasid, mis on halva haisuga. Kuskil 3-4h pärast on kõik jälle normaalne.
Väljaheited on vedelamapoolsed, vahel ka täiesti vedelad. Vajadus vetsus käia on umbes 1h pärast hommikusööki ning ka pärast lõunasööki. Väljaheide ise on üldiselt helepruun aga pole mitte üks "suur junn" vaid koosneb väikestest tükkidest.
Kõhus on kergelt valutav (ebamugav) koht umbes naba kõrgusel ja vasakul pool. Samuti on see vahepeal katsudes kõva ning tuksub. Kõht tihti ka mulksub ja teeb häält.

Olen käinud nn "mõõka neelamas" ning öeldi, et kõik on korras ja gluteeni talumatust pole. Samuti tehti vereuuring ning ka see oli korras.
Olen ise proovinud ka piimatooteid menüüs kõrvale jätta, natuke tegi olukorda paremaks, aga päris muutunud kõik ei ole.

Olen mures ja ei oska midagi enam teha. Kolonoskoopiat kardan väga ning lubaks seda ainult narkoosi all teha. Äkki oleks võimalik lasta mingi lihtsam uuring teha?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mina Mehele   03.08.13 12:45

kas sul süda ka paha on vahest? kas suitsetaja ka oled ? mul ka kõhuga jama, peale sööki on eriti vastik olemine :(
kasutan ka ad ja rahustit, on depressioon ja ärevus.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Lohutaja   10.03.14 18:11

Koloskoopiat tehti mulle,ma ka väga kartsin,aga asjatult.
See ei ole midagi hullu.lihtsalt lamad külje peal ja mingi väike voolik viiakse tagant sisse .Arst jälgob arvutiekraanilt.Ise ka nägin.Narkoosi küll ei ole vaja teha.
Pallju hullem oli see,et magu taiesti tühjaks saada.Terve 1 päev tuli paari tunni tagant mingit vastikut vedelikku juua ja wc vahet käia päev otsa..Aga see sai ka tehtud.
Kõike head!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: K.   20.10.14 16:02

See voib olla fruktoositalumatus. Ma jätsin koik piimatooted välja, aga ei aidanud. Testist selgus, et mul on lisaks fruktoositalumatus. Kui puuviljad ja suhkur menüüst välja jätta, läheb väga kiiresti paremaks.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mis toidutalumatus!   28.11.15 23:26

24 aastane mees ja nüüd äkki aasta jooksul on mingi talumatuse värk!
Midagi on ikka maol viga. Ehk sööd korrapäratult, kiire on ja mingit hamburgerit vm valmistoitu? On muidu stress? Mingit gastriiti maos ei nähtud, aga kas helikobakterit uuriti?
Kolnoskoopiat pole vaja karta.
Kui midagi ei leita, asi aga ei parane, tuleb uuesti gastroskoopia teha.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Erki   30.11.15 00:03

Kõlab nagu pärmseen on kontrolli alt väljas. Olukord tekib tavaliselt peale antibiootikumide tarvitamist, kuna antib. tapavad soolestikus head piimhappebakterid ära ja pärmseen hakkab vohama. Ravimiseks tuleb tarvitada just piimatooteid, apteegist osta erinevaid piimhappebaktereid lisaks.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Erki   30.11.15 00:05

Lisaks tuleb menüüst välja jätta kõik, mis pärmseenele meeldib. Suhkur, valge sai, pastatooted, kõik tooted, kuhu on lisatud suhkrut. Googelda pärmseent, saad rohkem infot.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada