Seedimishäired 207 teemat   375 postitust foorumis

Lisa vastus

Krooniline astroofiline gastriit - pearinglus

Autor: Mirrell 14.04.16 09:31

Tere,

Veebruaris sain diagnoosi:
KIRJELDUS Histoloogiliselt uuritavas biopsiamaterjalis mao limaskesta krooniline atroofiline gastriit koos näärmete intestinaalset tüüpi metaplaasiaga. Proopria pinnakihis interstitsiaalne turse, kõigis kihtides hajus lümfo-plasmatsütaarne põletikuline infiltraat. Pinnalimas H.pylori negatiivne

Söögitoru ja kardia limaskest on normis. Kardia ei sulgu täielikult ning seda ka instrumsendi inversioonasendis vaadates. Mao limaskest nii korpuses kui antrumis, edasi bulbuses ja postbulbaarses lingus on normis. Peristaltika korrapäraselt kõiki maoseinu läbiv.

Režiimi ja ravialased soovitused, sh taastusraviks
Mao histoloogias on tegemist kroonilise atroofilise gastriidiga ning endoskoopia alusel maokardia puudulikkus.Antisekretoorne ravi ei ole väga otstarbekas. Suuremate toidukordade järgselt soovitan Mezymi 10 000tü peale suuremaid toidukordasid ning vajab ka lisaks D vitamiini 800 rü päevas.

Muud ravi ei määratud, perearst soovitas toitumine ümber korraldada. Uurisin ise ka taolise diagnoosiga toitmist , interneti avarustest.

Valusid mul ei ole. Olen menüü ümber korraldanud. Söön 4 korda päevas. Iga päev söön ühe avakaado , joon kitsepiima. Menüüs on pudrud(kartul, kaerahelves, riis, hirss) , muna - igasugusel viisil valmistatud ( va praetud), püreesupid, koorikleib, keedetud ja hautatud kanaliha, keefir. Välistatud on vürtsikad toidud, praetud toidud jm toit, mis ei ole soovitav gastriidi puhul. Joon ca 1 l vett iga päev. Keel, mis oli algul iga hommik lubivalge, enam seda ei ole. Mõnikord ,ainult hommikuti on natuke valgevõitu. Suus on ikka kogu aeg halb maitse.
Suurt muret teeb aga see, et iga hommik on halb olla ( ülestõusmisel pearinglus ). Kas selline olek, käib selle haigusega kaasas?
Enesetunne ei ole ka hea .

Tänan vastamast.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: naine35   07.10.16 17:46

Minul tehti viimati gastroskoopia juunis,kõik linaskestad olid normis, kuid histoloogiliselt leiti minimaalne krooniline gastriit. Minul on kõrvetav valu rinnakus ja pidevad röhatised. Otseselt kõrvetisi kurku ei tule. Arst pani lõpp diagnoosiks refluksi. Nüüd olen pea pidevalt söönud gaseci. Kas sa ei tunne üldse valusid, kõrvetisi jne .Millega seoses sulle gastroksoopia tehti? Minul seoses tükitundega kurgus, muidugi kästi edaspidi pöörduda psühhiaatri poole ja ravida ärevushäiret. Kuidas sul hetkel on enesetunne ?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada