Seedimishäired 207 teemat   375 postitust foorumis

Lisa vastus

Kõhugaasid

Autor: Stiina 04.02.10 08:37

Kuidas vabaneda pidevatest kõhugaasidest? Ja ärge öelge, et aitab actimel. See ei ole isegi ravim, mingi suvaline jook?! Kas on olemas mingit apteegis müügil olevat ravimit, mis aitaks selle häda korral.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Eve   12.02.10 14:43

oleneb, millest need tingitud on...kui oled närvilise loomuga, siis rahustid

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Tipskin   17.02.10 11:17

käisin nõelravis(raviti närvisüsteemi) ja võtsin tabette mis sisaldasid piimhappebaktereid(mina võtsin mirra miranda-4 tablette). peale seada läks olukord tunduvamalt paremaks:p aga muidu apteegis müüakse lacto 7, mis peaks ka aitama.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: piilu   28.02.10 16:27

ehk te ei kannata rõõska piima, proovige mõni päev seda mitte juua.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Maie   05.04.10 22:22

pöörduge perearsti poole, võib-olla on teil midagi sapiga lahti

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Tere;   03.09.10 20:42

minulgi on jube nuhtlus nendesamade seedegaasidega. Piim, kaunviljad, kapsas, leib on klassikalised ja juba ammu aastaid mu söögisedelist väljas. Ka suurem jagu saiasortimendist, kaerahelbetooted, kama, kartulid, tatar, riis, õunad, ... Toiduvalikuga lõputu mure ja "nähud" ikka pöörased. Hiljuti usaldasin siiski süüa külas viibides kaerahelbeputru, päeva peale kefiiri, mõne viilu leiba, hiljem ploome... mitmendat nädalat nõrkus gaasivaevadest kuni kõhulahtisushoogudeni. Nood actimelid ja muud väidetavad seedekorrastajad vaid süvendavad halba olukorda. Apteegis lihtsalt ei mõisteta ega suhtuta täie eest soovitustes. Kas keegi on leidnud tõesti märgatavalt aitava arstimi?? Ravimtaimedest pole mõtet juttu teha.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Laine   04.10.10 21:46

Soovin rohkemat teada dida kapslite kohta.Olen lugenud head kommentaari nende kohta,kahtlema pani aga apteekrite nõutu olek,kui ühel päeval kõikidest apteekidest olid otsa saanud ja ei saanud vastust, mis nendega lahti on.Kas on selgunud kahjulikud toimained,reliseerimisaeg ,tekkinud kõrvalnähud või muu põhjus nende kadumiseks.Viimasest apteegist õnnestus mul saada karp didat,mis oli kahte erinevasse karpi padud ja apteeker kükitades põrandal need ühte karpi pakkis.Realiseerimisajaks 2011.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Liisa   15.10.10 11:56

viimases Maalehe lisas ilmus huvitav artikkel kõhugaaside kohta, tohter oli Lääne-Tallinna Keskhaiglast.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ama   21.03.11 11:43

Alati seedehäireteta olnud, tabasid need mind peale 8 päeva kestnud toidumürgitust. Miks nii kaua? Mul ei tulnud meelde, et olin söönud tanguvorste, mis Tal-st Rootsi olid laeval l6 tundi ja muidugi halvaks läinud. Kuna erakorralises alguses viga ei leitud, ootasin vaid üht bakteri proovi 5 päeva, siis alustasin uuesti tervisekeskusest. Arst ei uskund , et igaminutiline külmavärin tuleb sellest. Andsin küll Salmonella proovi, ka shigella. Proovide teade postiga viibis l4 päeva. Midagi ei leitud, aga kuna ma vahepeal oksendasin , siis läks akuutne toidumurgitus üle, ka enamik kôhuvalusid, külmavärinad, kuid kuu aega on edasi kohutavad gaasid, mis suure häälega pärakust väljuvad ja korisev köht päev läbi. Olen teind kôik. ûks tuttav endine arst ütles, et süsi seob gaasid. Ei aidanud. Olen nüüd ka dieedil. Alguses vanarahva jutu järgi kuivikud jne. kuigi mul polnudki kôhulahtisust. Kaeraleem jms. Midagi ei aidand. Nüüd söön vaid keedetud juurvilja ja Lactiplus piimhappebaktereid. Näib, et midagi ei muutu. Elan Rootsis ja arstiabi on siin nii aeglane kui kiviajal. Paar korda on kogemus kui 3 kuud käisin infektsiooniga enne kui avastati. Kogu aeg oli jutt, et vereproov ei näita infektsiooni. Pôhjuseks oli bakter Clostridium Difficil. Saadeti mind alati koju erakorralisest. Ka oma last pidin opereerima Eestis kuna siin ei tehtud. See jutt vôib näida kummaline sellele, kes ei tea ega tunne pôhjuseid, miks siin nii on. Tundub , et nüüd käin sama rada. Kuna mul on veel teisi haigusi , siis on raske. Liisa, ma ei saa vist Maalehte Internetist kätte, kas Te ei valgustaks mida see Lääne Tln. Keskhaigla tohter soovitas kôhugaaside jaoks. Ise arvan, et peale toidumürgitust, mis kestis nii kaua kui tavaliselt mööduvad need 2 päevaga ja oli nii tugeval kujul , on jäänd kôhtu pôletikulised protsessid. Joon ka kummeliteed, nüüd alustasin nôgeseteega, aga keegi siin arvas, et teed on môttetud.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ama   21.03.11 11:46

Tahaks eelnevale veel küsida, et kas keegi teab kui kaua see paus küsimuste esitamiseks gastroenteroloogile kestab. On kirjutatud, et môneks nädalaks vôi môneks ajaks, aga nii oli juba nädalaid tagasi.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kliinik.ee   23.03.11 15:40

Tere!
Vabandame, kuid hetkel tõesti pole võimalik gastroenteroloogile küsimusi esitada. Ehk on abiks varasemalt esitatud küsimused?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada