Seedimishäired 207 teemat   375 postitust foorumis

Lisa vastus

atroofiline gastriit

Autor: Sass 05.11.16 20:33

Tere!

Mul on diagnoositud atroofilist gastriiti, mis väljendub väga väikeses maomahla koguses maos. Maomahla suurendamiseks olen proovinud süüa haput toitu ja juua hapusid jooke. Lisaks olen seedimise parandamiseks proovinud võtta Mezym'i. See aitas aga ainult mõnevõrra. Hapu toit ja joogid üldjuhul ainult halvendasid seedimist, mõnevõrra aitas ainult pisut happeline toit. Mezym aitab samuti ainult mõnevõrra, pealegi saan seda võtta ainult piiratud koguses, kuna see tekitab kõrvaltoimeid.

Sellega seoses sooviks küsida, kas on olemas ravimeid atroofilise gastriidi vastu? Näiteks selliseid, mis suurendavad maomahla eritumist või mis ise sisaldavad maomahla?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Magu   16.11.16 22:36

Kas arst ei kirjutanud uldse mingit retsepti? Maomahla vahesust kompenseeritakse pepsiiniga naiteks. Teistes EU riikides voimalik osta apteegis kasimuugist, kuid Eesti kohta ei tea.
Leevendab ja aitab kaasa hasti lisaks pepsiinile ka soojendatud mineraalvee Borjom joomine hommikuti tuhja kohuga. Ise tegelen hetkel ka sellise kuuriga ja mojub toesti hasti. Pepsiini ostsin valjast.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada