Reumatoloogia 65 teemat   97 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas lihasevenitus? Kuidas käituda edasi?

Autor: Kristjan 16.05.17 21:26

Tere.

Olen väga mobiilne, käin palju jala ja kuus paar korda ka pikemalt jalgrattaga.
2016 aasta novembris tegin jalgrattaga kiiresti ja jõuliselt sõites viga oma pealmisele kintsu lihasele. Tollal ei tudunud asi eriti hull ja väga haiget ei teinud. Valu oli tuim ja mõtlesin, et lihtsalt sõtsin kiiresti ja valu läheb ära. Vist läkski valu vähemaks kuna mõnda aega ei ole ma sellel tähelepanu põõranud. Siiamaani on aga ikkagi sama tuim valu ja kui tõstan jalga ülesse siis tegin lihases väsimustunne. Otsustasin välja uurida, et milles asi ja kuidas parandada.
Pinges lihast käega katsudes tundub kintsu lihases põlve poolses osas, kus lihas hakkab ära lõppema oleks nagu väike mühk. Kui lihase lõdvendan, siis mühk kaob ja kõik on normaalne.
Lihast maseerides on tunne nagu võtaks lihasest pigeind maha ja mõne aja pärast ei ole suurt midagi tunda enam.
Kuna arvasin, et tegu lihasvenitusega, siis Perearsti liinilt soovitati mind määrida salviga Voltaren. Olen nüüd seda üle nädala teinud ja vaikselt liigub asi minuarust paremuse poole ja on tunne nagu lihas vaikselt paraneks. Küsingi siis teie käest, et kas tegutsen õieti. Maseerin anna vähem koormust ja kasutabn voltareni kreemi ning nii saab asi korda. Või peaks minema perearsti juurde oma jalga näitama või soovitate veel midagi?
Palun abi!

Suured tänud lugemast!
Kristjan

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada