Rasedus ja sünnitus 1 207 teemat   1 381 postitust foorumis

Lisa vastus

Võimalik rasedus, kiire :S

Autor: krisss 11.03.11 14:19

Tere! Loodan, et siin leidub kedagi, kes oskab aidata!!!

Mure nimelt selline. Mul on kahtlus, et võisin nädal tagasi rasestuda, kuid pole veel testi teinud. Olen olnud pillide peal juba paar aastat, aga olin vahekorras 3 päeva pärast menstruatsiooni, ehk siis enne uue paki pillidega alustamist. Unustasin esimese pilli võtmata 8-ndal päeval pärast eelmise lehega lõpetamist ja võtsin 2 tükki kohe järgmisel ehk siis 9-ndal päeval, samal päeval olin ka vahekorras. Kas võin olla rase? Ma ei ole veel testi teinud, ootan et 10 päeva täis saaks, aga hing ei anna rahu, kuna alakõhus on ebatavaline tunne, kohe pärast vahekorda järgmisel päeval tundusin kõhus sama kõrvetust või suruvat tunnet, mis tekib enne menstruatsiooni, ja see ei ole siiani taandunud, nüüdseks möödas 6 päeva. Samuti olen ka suitsetaja, kuigi suitsetan vähest aega, vaid paar kuud ja kõige lahjemaid sigarette, mis üldse leidub, ligikaudu 5 päevas. Kui ma olengi rase, kas siis tohin päevapealt suitsetamise maha jätta? Pealegi olen võtnud pille siiani, nüüd siis juba 7 päeva, kuidas edasi toimida?? Mis variandid on raseduse katkestamiseks? Olen kuulnud mingisuguse tableti olemasolust, mis katkestab raseduse ja mis on parem variant kui abort, kuna mehaanilist aborti ma teha ei taha, aga lapse saamiseks pole ka veel õige aeg. Kas mu suitsetamine, vähene alkoholi tarbimine ja beebipillid mõjutavad rasedust nii varajases staadiumis?? Palun aidake :(

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: :)   11.03.11 22:47

Rasedustesti võid teha juba 14. päeval peale vahekorda. ja soovitan juba praegu arstile aeg kinni panna. või siis minna erikorralisele vastuvõtule, kui rasedustest näitab rasedust. mida varem aborti teha, seda parem sinu tervisele... ja on küll nö tabletiga abort, aga selleks peadki naistearsti juurde minema.
üldiselt peaks pillide võtmise katkestama, kui kahtlustatakse rasedust. ja suitsetamise võiksid niisamagi päeva pealt maha jätta:) alkohol võib ka rasedust mõjutada, nii et parem hoidu sellest praegu.

endal oli olukord, mil olin vahekorras 1. päeval, mille uue pillilehega alustasin, ja 7. päeva pilli võtsin rohkem kui 12h õigest ajast hiljem. paanika oli suur, aga õnneks oli test negatiivne.
ära muretse, kuni oled testi teinud:)

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada