Rasedus ja sünnitus 1 208 teemat   1 382 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas tõesti on inimeste üksindus juba nii ...

Autor: Kas tõesti 21.07.04 11:00

Kas tõesti on inimeste üksindus juba nii masendavalt suur?!? Siis on kurb küll, pole midagi öelda.

Anonüümsusest: Esiteks polegi see nii absoluutne, kui üldiselt arvatakse. Hea tahtmise ja mõningate tutuvuste korral on ennegi mõnest portaalist (mitte küll siit) suudetud välja uurida kirjutajate meiliaadresse.

Teiseks vallandab anonüümsus paljudes inimestes nende pimedama ja varjatuma poole, mistõttu nii mõnigi oma südame avanud heauskne peab pärast pisaraid neelama ja imestama inimeste pahatahtlikkuse ja tigeduse üle. Ma ei mõtle selle all halastamatut, kuid igati viisakat ja hea tagamõttega otseütlemisi, vaid lihtsalt matslikkust ja madalalaubalisust. Eriti hirmus materdamine käib Delfi naistefoorumites ja ka mõneski teises. Muukeelsetes vestlusringides pole ma kunagi kohanud niisugust mõnitamist, rämedaid väljendeid ja kiuslikkust. Öeldakse küll oma arvamus, aga ilma sihita teist inimest solvata või maha teha.

Ja imestama paneb ka see, et foorumites küsitakse nõu väga keeruliste ja erialaseid teadmisi nõudvate tervist puudutavate probleemide kohta, mida mõistlik inimene iial ei jätaks asjatundmatute võõrste otsustada. Miks küll nii?


Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada