Psühhiaatria 91 teemat   294 postitust foorumis

Lisa vastus

valu ettekujutamine

Autor: kujutaja. 21.09.10 10:50

Kas on voimalik, et kujutan endale valu ette? Probleem selles, et paremas randmes on kummaline valu. nagu külmatunne ja närimine. Olen käinud reumatoloogil ja ortopeedil. Veri korras ja kõik muu ka korras (MRT ja rönten ja ultraheli). Samuti olen võtnud erinevaid valuvaigisteid aga need ei aita ( retsepitiravimid 5 erinevat). Samuti on mu käel toimunud poole aasta jooksul muutused. nagu moonduks. Arstid ei saa aru mis toimub. Olen olnud pikalt haiguslehel ja oma kätt võimalikult palju hoidnud, tulemus ikka valu. Kas võib olla nii, et ma ainult kujutan seda ette ja selle tulemusena tunnengi, et on valu. Olen saanud ka süste ja ultraheli soojendusi. Jaman selle käega juba pool aastat ja keegi miskit ei oska vastata. Nüüd pandi ortoos ja jälle hull valu randmes ja kiirgab tervele käele. Kas äkki ma kujutan seda ette ja selle tulemusena tunnengi hullu valu?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: hmh   21.09.10 16:43

Kas arstid on ka sellega nõus, et "käsi nagu moonduks"?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kujutaja   26.09.10 16:21

0,5 aastat tagasi oli parema käe parem kont suurem kui vasaku käe oma aga siis arst arvas, et äkki olengi selline kogu aeg olnud ja kuna nüüd valus siis arvan, et suurenes. Soovitas fastumit ja Diflofenac. Määrisin ja sõin kont kasvas ikka. Nüüd on kont teisest poole suurem ja randme välimisele poolele keskele tekkinud auk jne. Kugu käsi auguline. Arstid ka saavad aru et muutub aga ei oska õelda midagi, peale selle,et ülekoormusest tekkinud. Kõige hullem ongi, et käsi valutab, ja rohud ei aita. Ajab hulluks ja väsitb. Nüüd ortoosi kandes on pöial jube valus.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: muhv   05.04.11 20:59

üks mu hea sõber käis aastaid kohutavate kõhuvaludega arstide vahet, aga ühtki füüsilist viga ei leitud. kõhuvalud olid tal kohutavad, ta ei saanud magadagi. lõpetas raviga psühhiaatriahaiglas, tal oli psühhosomaatilised valud. uuri ehk selle teema kohta.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada