Neuroloogia 416 teemat   583 postitust foorumis

Lisa vastus

Küsimus borrelioosi kohta

Autor: Kai 07.07.15 14:06

Lugesin ,et paljud siin on kokku puutunud borrelioosiga. Minu lugu hakkas pihta sellega, et kaks kuud tagasi läks vasaku jala hüppeliiges paiste. Tänaseks on läinud paiste ka teine hüppeliiges, kurk on pidevalt valus, hääl streigib, üldenesetunne on kirjeldamatult jube, öösel magada ei saa, soontes voolaks nagu kuum vesi, pea on nagu vati sees -tunne on, nagu oleks 40-kraadine palavik, tegelikult on 36,1. Kael on kange. Mind valdab täielik jõuetus. Perearst tegi vereproovi borrelioosile. Vastus: Borrelia burgdorferi IgG 12,1- piiripealne, Borrelia burgdorferi IGM 2,0. All tekst: IgG ka 2011 a positiivne, leid viitab varem läbipõetud borrelioosile. Arst väidab ,et borrelioosi mul pole ja sümptomid on stressist (et siis jalad paistes ja hull üldenesetunne). Samas ei tea ma, kust on võetud, et mul 2011 oli IgG positiivne -mulle seda pole kunagi öeldud. Küsimus: Kas varem väidetavalt läbipõetud borrelioos võib uuesti välja lüüa ja mida soovitate antud olukorras teha?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kr   14.07.15 14:16

Tere,
Oluline küsimus, kas puuki on Teil üldse olnud? Kui ei, siis ei ole borrelioos tõenäoline. Paljudel eestlastel on IgG osas nn foonpositiivsus, st analüüs on positiivne, aga haigust ei pruugi kunagi olnud olla, kuna oleme nn endeemiline piirkond.
Tasuks üle kontrollida kroonilised põletikukolded organismis (hambad, mandlid, gün. sfäär), sest Teie sümptomid ei ole spetsiifilised puukborrelioosile.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ats   27.12.15 11:46

Minul on olnud borrelioos.Tunnused olid:suur punane laik põlveõndlas ja sügeles.Ja see oli novembrikuus!Tuleta meelde kas sul on midagi sellist olnud kusagil keha piirkonnas.Punetav ümmargune laik on puugihammustuse tunnus.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Jaak   04.01.16 10:04

Nö, läbipõetud borrelioos ei pruugi olla üldse läbipõetud, vaid on organismis olnud vahepeal tänu heale immuunsusele vaikolekus ja immuunsuse langedes kukub uuesti lammutama. Selliseid inimesi, kellel on mured jätkunud ka peale nö. edukat ravi, on juba Eestis palju palju....Analüüsid hilisjärgus näitavad antikehi määral, mille alusel enam ravi ei määrata. Aga haigus ei ole kuhugi kadunud.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada