Kirurgia 435 teemat   547 postitust foorumis

Lisa vastus

Põrutada saanud jalad(kannad) nädala valutanud...

Autor: Iff olen 18.01.13 11:01

Hei,

Selline värk, et pea nädal tagasi (laupäeval) kukusin alla nii umbes 4-5m kõrguselt otse jalgadele vastu betoon põrandat (olin purjus ja ise ei mäleta miskit sellest korrast)

Otseloomulikult arstile ei läinud kuna arvasin, et küll möödub päevad möödudes. Esimesed päevad liikusin kui peni neljakäpakil ja pärast iga päevaga vaikselt aina rohkem jalgel.

Kõndimise kiirus pole teab mis suur kuna kannad on ikka veel valusad aga vaikselt tipides saab ikka liikuda. Sai täna käidud ka testimõttes 2h töölgi...arvasin liigutamine teeb head aga parakui asi muutus aina hullemaks.

Kõndimine muutus aina valulisemaks ja aeglasemaks kuna valus oli seista ja liikuda.

Ühesõnaga see on loll hala ja see ei aita miskit.
Sooviks teada, et mis tulemused võivad olla pärast sellist kukkumist? On võimalik miskid väikesed mõrad? Arvan ise, et vast midagi sellist võib mul olla kuna asi pole paranenud summagi nädalaga. Arvan, et sodiks vast pole miskit muidu vast ei liiguks ültse omal jalal.
Mida ma võiksin oodata arstil käimisega, kaua võiks sellest parane aega võtta ning kui hull võiks olukord olla?

Plaanin ise minna esmaspäeval sinna kuna nädalavahetusel ei juhtu seal haiglas miskit ja võin need 2 päeva ka kodus lebada. Haigla vast päris ei panda ja erakorralist esmaabi ma ka seal ei vaja, lihtsalt miski dagnoos vaja saada ja teada kuidas nuid edasi ravida. Ilmselt paar nädalat on nuid haigusleht kindlustatud.

Ise olen 37 aastane noormees. Igasugune info sellel teemal oodatud.

Tänud juba ette ära.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   18.01.13 21:40

Võib küll olla kandluu mõra või murd. Murrule vihjab see, kui näed selles piirkonnas verevalumit, eriti iseloomulik on jalalaba all olev sinikas.
Arst otsustab, kas vaja kipslahast või ei. Kui on mõra/murd, siis eriti oluline seda jalga mitte koormata, kipslahas aitab sellisele kiusatusele vastu panna.
Kips võib olenevalt mõrast/murrust isegi paar nädalat kuni 6-8 nädalat vajalik olla. Ilma naljata.
Ja seejärel - oluline on jala järk-järguline koormamine. Kindlasti mitte kohe niipalju jalgadel olla, kõndida, joosta, hüpata kui enne kõrgelt alla kukkumist. Tasapisi. Isegi 2 kuud.
Liigutamine teeb head - aga mitte koormamine. Igasugused jalalabaringid, jalalabaga tähestiku joonistamine, on paranemisele väga head, nad hoiavad ära ka hüppeliigese kangeks jäämise, aga muidugi neid harjutusi teha vaid niipalju, kui valu lubab.
Luumõral/ murrul on vaja aega paranemiseks. Kui ta seda ei saa, siis võibki see piirkond valutama ja häirima jääda.

Seni, kuni arst ei ole üle vaatanud, lihtsalt hoia oma kandasid, ära trambi väga ringi, tee jalalabale tasapisi harjutusi ja ära karda valuvaigisteid võtta, kui valus on - endal kergem.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Iff olen   20.01.13 18:10

Tänks vastuse eest. Vasakul jalal jah on tallaall kerkelt selline 5-6cm läbimõõduga punakam laik, teine on ok.

See vasak vähe rohkem on ka valulikum, eks seal mõra vai midagi on jah...

Aga omme selgub, omme arstile käima.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada