Kirurgia 435 teemat   547 postitust foorumis

Lisa vastus

Põlved käivad väljas

Autor: Fredi 17.03.11 22:29

Tere

Probleem selles et väiksena juba kuskil 14 a. hakkasid mõlemad põlved väljas käima. käib mingi teatud nurga all pauk ja tuleb põlv välja. alati kunun pikali ja kuskil 30 minutit lesin pikali kuna valud on suured. Tehtud MRT uuring ja käisin magdaleena haiglas ka alles hiljuti. ei leita midagi peale selle et põlve kedarad on liigselt liikuvad. kas seda annab ravida operatsiooniga või eestis vaadatakse sellest mööda ?
raske on olla kuna ei saaa teha sporti. põlved tulevad välja isegi rattaga sõites, mäest üles kõndides.
mida teie ütlette ? on äkki mõlema põlve sidemed nõrgad et ei jaksa hoida põlve koos ühes tükis. pikad päevad panevad alati põlved valutama.

lisa informatsiooni võin ka jagada kui vaja .

Lugupidamisega Fredi

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Emma   18.03.11 19:06

Tere!
Ka minu põlved käivad välja. Piisab kergest müksust õige nurga alt ja istun maas, põlv külje peal väljas. Sinu kirjast jääb mulje, et sul nad veelgi liikuvamad, sest rattaga sõites mul küll põlv välja ei tule. Ebatasasel maal võib see aga väga kergesti juhtuda. Eriti praegusel libedal ajal. Kui nad sul nii tihti välja käivad, et see su igapäevast elu häirib, siis peaksid kindlasti mõne ortopeediga veel nõu pidama. Minu viimasel visiidil öeldi, et kui hakkavad tihemini välja tulema, siis tagasi pöörduda. Hetkel tuleb päris välja vaid paari aasta peale korra ning poole peale välja paar-kolm korda aastas.
Mullle ei selgitatud, milline oleks ravi. Minu põlved valutavad igal kevadel ja sügisel juba niisekst ilmast. trepist üles-alla käimine on sel perioodil keerulisem. Aga eks selle haigusega on võimalik ju harjuda - sa lihtsalt ei tee enam neid liigutusi, kui põlv välja võib minna. Mina igatahes olen õppinud lihtsalt oma haigusega elama. Kui on mingi ravivõimalus, siis oleksin loomulikult sellest ka väga huvitatud.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada