Alkohol 632 teemat   778 postitust foorumis

Lisa vastus

Minu naine on alkohoolik

Autor: Rein 21.03.13 11:09

Mu abikaasa (52 a) on alkohoolik. Joomasööstud kestavad tavaliselt 7-10 päeva, nende vahele jääb umbes nädal „põdemiseks”. Tööl on naine saanud käia viimase 10 aasta jooksul paar-kolm kuud. Pidevast alkoholi tarbimisest on abikaasal tekkimud mingil määral ajukahjustused. Tavaline, et ennast täis juues tekivad tal koordinatsioonihäired ja ta kukub väga tihti.Üle 10 korra on tulnud teda viia traumapunkti või kutsuda kiirabi, kui peahaavad on olnud väga rängad.Mälulüngad on vahel päevade pikkused.
Raha saamiseks joomise jätkamiseks kasutab ta isegi kerjamist suurte toidukaupluste juures.
Olen viinud teda nii „selgeltnägijate” kui psühhiaatrite juurde, kuid kasu pole sellest olnud.
„Süsti”tegemine ei andnud tulemust, „ampulli panekust” ta keeldub.
Kõige dramaatilisemaks teeb olukorra see, et siiani hoolin oma naisest ja tunnen elust rõõmu neil päivil,kui ta kaine on, ehkki tean, et see ei kesta kaua ja kogu õudus hakkab niikuinii varsti jälle peale. Tunnen talle kaasa, kui näen teda abitus seisundis, ja toon talle mõnikord õhtuti ise jooki koju, et ta ei läheks välja „pilditus” olekus, vaid oleks minu silma all, kus siis valvan, et ta ei kukuks ennast vigaseks. Aga olen lõpuks jõudnud järeldusele, et pean hakkama lõpuks enda elu elama, aga ehk oskab keegi mulle nõu anda, kuidas seda teha.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: põhiline küsimus   21.03.13 11:42

Aga miks naine jooma hakkas?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Rein   21.03.13 12:01

Aga miks mehed jooma hakkavad ?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: küsimus   21.03.13 19:01

Vahet pole, mees või naine, aga igal joomahakkamisel on oma põhjus.
Kõige sagedamini pereprobleemid.
Põhjus tuleks kõrvaldada, muidu tagajärjed ei parane...

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: LILIANA LEAS   15.04.13 13:09

ka mul oli probleeme alkoholiga,ja tekkis see nii et jarsku jai elus midagi puudu ja korval olid valed inimesed ja pidev stress,probleemid.sellisel hetkel on vaja et korval seisaksid kained inimesed kuid ei tohi kritiseeridasee teeb asja hullemaks.inimesele on vaja tegevust ja kellegiga raakida.muidu on vaga lihtne jalle libiseda pudelisse sest purjus on olla lahe.mured ununevad.reaalsus on et paljud ei tule toime eluprobleemidega ning siis juhtuvadki sellised asjad.aga Rein kas oled kusinud naise kaest et kuidas on tunnetega ja suhtega ja raakida tuleb ausalt,ilma kriitikata,rahulikult.voimalik et naisel on ka raske leida tegevust mis talle meeldib.usun et ta on inimene kes armastab tegevust ja kui ta seda pidevalt ei saa ja ka mehe tunnustust siis on vaga raske pudelist valja tulla.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: LILIANA LEAS   15.04.13 13:11

ma ka ei tea ju finantsilist olukorda ja teie muresid,kusi naiselt kas tal on koik hingelt ara raagitud ja julgusta teda.raakimine on asi mis aitab paljusid.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Aga mis siis kui....   16.08.13 18:59

põhjus (joomiseks) mingist hetkest on juba aastaid möödas ja mees ei tunne huvi naise mure pärast, näägutab ja heidab tripsutamist ette selle asemel et aidata toetada ja koos ammune asi selgeks rääkida. Kui peres kõik viskavad nina peale käivad järgi, nuhivad ja sorivad asju... ? Kui vanemad ja ämmad ka lihtsal t vinguvad ja näitavad näpuga... tean seda tunnet see on kohutav ja kui ka oledki mõned nädalad täiesti kaine , teed trenni, tegeled lastega, kodus on kõik tipp topp ja siis kui midagi närvi ajab, ütled ehk mõne kõvema sõna siis ikka öeldakse et joonud oled või....

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mis siis kui...   16.08.13 19:08

ei tahetagi vanu asju lahti arutada kuigi see ongi ehk põhjus miks asjad käest on läinud. Ise enam sõltuvusest jagu ei saa, pere ei aita, sõbrale/sõbrannale rääkida on piinlik. Kõik sellega kaasnev on vastik, kehakaal on tõusnud, rahva seas käia ei taha, iniemesi näha ei taha, istudki kodus ja oma toimetuste kõrval pidevalt tripsutad. Täis ei joo aga mingi aur peab sees olema... Kui pingutad paremuse poole siis seda ei nähta, nähakse ainult halbu asju. Võibolla tervise huvides on siis parem lahku minna...?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kai   17.02.20 02:01

niisuguse staaziga ei aita mingi raakimine ja vahel pole mingit probleemi. iniemsele maitseb lihtsalt alkohol. pelae seda tekib juba sõltuvus.
usun, et 10 aasta jooksul on juba küllalt räägitud ja poputatud. sõltuvusest vabanemiseks on vaja alkohoolikul endal tööd teha. kahjuks on lood nii, et need joodikud kasutavad oma löhedasi lihtsalt ära. mis viga pummeldada, kui kätt hoitakse ja haletsetakse. see on joodikule veel lemmikvariant.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada