Alkohol 672 teemat   818 postitust foorumis

Lisa vastus

alkohol ja süda klopib

Autor: as 17.06.12 18:06

Tervist !

Olen 20 aastane noormees ja tarvitan pidevalt alkohooli . Varem oli kõik tore ja lõbus kuid nüüd asja ees hirm tekinud . Nimelt kui joon siis järgmisel päeval selline pohmakas ja süda klopib sees . Olen proovinud kaine olla ja olen suutnud ka aga vahest nihukestes pohmellides , et peab lihtsalt pea parandama ja ainuke varjadest kas kaine olla või mitte on mitte . Sest kainena on nii ebamugav olla . Pidev südame klopimine ja tervis halb .
Tahangi küsida , et kas selle kätte võib ära surra nüüd või on selle surmaga pikem protsess ? Jaa kas on mingeid meetoteid kuidas tervist paremaks millegiga teha . Ajab hulluks lihtsalt . Joon vähem ja lahjemat aga ikka ei peale joomis rõve olla .

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   18.06.12 15:47

Oled pideva alkoholi tarvitamisega keha ära harjutanud. See ränk pohmakas koos südamekloppimisega ja hirmutundega käib võõrutusseisundi juurde, nagu ka vajaduse peaparanduse järele.

Võõrutusseisundi teke on kindel ohumärk sellest, et võib kujuneda/ on kujunemas sõltuvus. Alkoholisõltuvuse tagajärgi oled ilmselt ise ka näinud.

Probleem on ka selles, et mida suurem on tarbitud alkoholikogus või mida pidevamalt tarvitatud, seda rõvedam on võõrutus. Ja on väga klassikaline, et võõrutusseisundit "parandab" edasi joomine, sest keha on just joomisega harjunud, mitte kainena olemisega. Aga edasijoomisega lükkad võõrutust lihtsalt edasi ja siis võib tsükli lõpus juba deliirium tekkida ja/või krambid, mis võivad ka surmaga lõppeda. Deliiriumi ja krampide teke on juba märk ajukahjustusest.

Samuti on võõrutus rõvedam siis, kui pole jupp aega joonud ja siis juua.

Alkoholi võõrutusseisundi kohta võid ka ise guugeldada, "alcohol withdrawal".

Praegu sa ära ei sure selle kätte. Sul läheb tervis paremaks, kui mõnda aega alkoholist eemale hoiad. Kui suudad, võid proovida oluliselt piirata joodud kogust. Üldiselt öeldakse, et päevas ei tohiks juua üle 3 ühiku alkoholi. See tähendab 3 pokaali veini VÕI 3 pitsi kangemat VÕI 3 purki lahjat õlut (3,5%). Kangema õlle korral siis vähem.
Ja kui jood rohkem, siis 2 päeva pea kindlasti vahet, et keha saaks taastuda.

Südamest ja alkoholist: pidev alkoholitarvitamine kahjustab otseselt südamelihast ja südame rütmisüsteemi, mistõttu erinevad rütmihäired tekivad kergemini (ebaregulaarne rütm, liiga kiire rütm). Südamelihase kahjustuse tõttu ei jaksa süda ühel hetkel enam piisava jõuga pumbata (kujuneb südamepuudulikkus). Alkoholi rohke tarvitamine on seotud ka arterite kahjustusega, mis suurendab infarkti tõenäosust.
Need asjad ei juhtu üleöö, vaid kujunevad aastatega, kuid alkoholiga praegu tagasitõmbamisega saad üht-teist oma südame jaoks juba praegu ära teha.

Sõltuvuse tekkimise ärahoidmiseks ei ole parimat hetke kui praegu. Sest edaspidi, kui sõltuvus on juba rohkem väljakujunenud, on hoopis hullem.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: as to auto   18.06.12 19:23

Suured tänud info eest !

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: hj   22.06.12 06:09

pole probleemi,mul läheb iga õhtu 4 l kanget õlut-ikka elan

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: E.M   11.12.12 13:04

Jood vähem ja lahjemat ei tee tervist paremaks,püüa 100 protsendiliselt alkot mitte tarbida ja kui alkohool meeldib siis peab valima kas tervis või see alkohooli joomise tunne mis pärast tekib.Ega tahtmist peab olema või siis nii piiri peal olema ,et lihtsalt peab mujalt abi otsima.Paljudel inimestel kerge öelda ja paljudele ei mahu see pähegi kuidas on võimalik ,et inimesele meeldibki alkot tarbida.Soovitaksin pöörduda sul asjatundja poole ennem kui hilja on,aega ega tervist pärast tagant järgi tagasi ei saa.Edu.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada