Alkohol 464 teemat   594 postitust foorumis

Lisa vastus

Mari, "Elus on parematki teha kui juua." ...

Autor: Eve 12.11.03 09:26

Mari,
"Elus on parematki teha kui juua." --- mitte sellel inimesel, kes on joomisest sõltuvuses. Tema saab üldse midagi teha ainult joomise abil. Seepärast ma ütlesingi, et kaineks saamine on üks igavesti riskantne värk ja tõenäoliselt läheb just siis kõik perse.

Näiteks töö: joomisest sõltuvuses olev inimene on võimeline tööd tegema ja ülemustega/töökaaslastega läbi saama ainult siis, kui ta on kas pidevas vines või saab ennast aeg-ajalt pildituks juua, et siis jälle palehigis edasi rühmata. Kui ta enam ei joo, siis tal seda mahalaadimise varianti enam ei ole. Asi lõpeb tõenäoliselt töökoha kaotusega, kuna inimene pole võimeline enam midagi liigutama, ta pole suuteline enam nägusid tegema ja teesklema, tänu sellele lähevad ka kolleegidega suhted perse ja antaksegi kinga. (Krege, sama kehtib ka ülikooli kohta.)

Sama asi toimib perekonnas -- kui alkohoolik ühel hetkel kaineks saab, siis hakkab perekond pragunema. Võiks arvata, et nüüd on kõik korras, kui Borja enam ei joo, aga võta näpust -- nüüd alles õige nali algab! Borjat ei saa enam süütunnetega manipuleerida nagu vanasti. Sa ei saa talle enam nina alla hõõruda, et meil on kõik selle pärast halvasti, et sina tina paned. Ta ju ei pane enam tina -- aga sellegipoolest on kõik halvasti, ja halvemaks läheb, sest nüüd ei ole enam seda joomahoole järgnevat õnneaega, kus Borja nahast välja püüab, et oma pattusid heaks teha. Selle asemel saadab Borja su pikalt ja ütleb, et tegele vahelduseks iseendaga, muti. Ja viskab jalad seina peale ja teeb ise ka seda, mis talle meeldib.

Nii et kaine alkohoolik on üks igavene frukt, kellega on jube raske hakkama saada. Ja kui see õnnetus peaks kunagi juhtuma, et mees kaineks saab, siis ei jää tema vaesel perekonnal ka muud üle, kui iseendaga tegelema hakata. :-)

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada