Alkohol 462 teemat   588 postitust foorumis

Lisa vastus

Närvirakkude hävinemise pärast sa küll muretsema ...

Autor: Kahetsejale 10.09.04 08:02

Närvirakkude hävinemise pärast sa küll muretsema ei pea. Kui need nii kiiresti ja tuntavalt häviksid, siis oleks maa peal olukord hoopis teistsugune.

Ilmselt ei ole keegi kunagi sulle küllalt selgelt välja öelnud seda kõige tõsisemat põhjust, miks noored ei peaks alkoholi tarvitama. Vist mitte.
Sõltuvuse tekkimine on muidugi üks tõsine oht, kuigi sinusugusel suhreliselt väiksel võtjal pole vaja seda veel karta, nii kergelt see siiski ei teki.
Alkohol võtab pidurid pealt ja viib enesekontrolli, see on see õige põhjus. Ja mitte ainult noortel, vaid täiskasvanutelgi, nagu sa ise näed iga päev enese ümber. Aga ärme räägime joodikutest, kes on tõesti sõltlased ega määra enam ise oma elu, seda teeb alkohol.
Normaalsel täiskasvanul, kes sünnipäeval napsi võtab, aitab käitumisjoont säilitada tema vanus ja elukogemus. Noorele inimesele mõjub alkohol aga hoopis tugevamini ja vahel ka täiesti ettearvamatumalt. Nii mõnigi kord saavad noored hakkama tegusega, mida nad kainelt kunagi ei teeks ning nad ei suuda isegi mõista või teistele selgitada, kuidas ja miks nad seda tegid.

Üksainus korralik purjusolemine kas üksinda või kambas võib tekitada tagajärgi, mida sa pead kahetsema terve ülejäänud elu:

* satud halba seltskonda ja sõbrad ning koolikaaslased ütlevad sinust lahti
* häbistad ennast põhjalikult inimeste ees, kellest oleneb sinu edasine elukäik (haridus, töö, armastus jne)
* teed koos kambaga mingi kuriteo, satud seaduse silmis halba nimekirja või isegi vanglasse
* saad soovimatu lapse isaks või saad endale külge mõne väga halva haiguse
* kaotad liiklusõnnetuses elu või tervise või põhjustad sellesama kellelegi teisele

Need on vaid mõned näited, aga neist peaks sulle piisama, et alkoholist võimalikult eemale hoiduda. Oled tõesti tubli, kui võtad oma elu nüüdsest enda kontrolli alla ega lase alkoholil seda teha. Siis võid elada oma soovi järgi täisväärtuslikku elu ja saavutada kõike, mida soovid.
Edu sulle!
M-u

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada