Menstruatsioon puudub 07.04.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olin 13, kui hakkas menstruatsioon, pärast seda 15-aastaseni käis nagu kellavärk, kuni läksin üdsnarkoosiga operatsioonile (kurgumandilid ja andenoidid). Pärast seda menstruatsioon ei tulnud, 16-aastaselt läksin siis esimest korda arstile ja kirjutati pille. Pärast seda olen käinu MITME MITME erineva günekoloogi juures KÕIK TESTID KORRAS ! Viimased korrad olen käinud ka endokrinoloogi juures ja sealsed analüüsid on kõik korras . Kuna soovime last elukaaslasega, siis oleme söönud Duphastoni ja Estrofemi, et menstruatsioon oleks, kohe kui enam ei söö, ei ole päevi ka. Ma olen nii nõutu, see jama juba üle viie aasta kestnud, et päevi ei ole ja analüüsid korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks on kirjas liiga vähe andmeid, et adekvaatselt vastata. Soovitan pöörduda oma lapsesaamissooviga esmalt günekoloogi poole, et konkreetselt selgitada, milline on viljakusperspektiiv ja kuidas peaksite toimima. Siit lähtuvad tõenäoliselt edasised uuringud ja võimalik, et ka ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.