Peale eesnäärme eemaldamise operatsiooni 23.01.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suur mure oma mehe pärast,kuna ta ise ei julge seda teemat puudutada.Nimelt eemaldati tal 3-4 aastat tagasi eesnäärme halvaloomuline kasvaja ja sellest ajast saati pole tal uriinipidamatus vähenenud,ega seksielu pole siiani õnnestunud,sest peenis ei funktsioneeri.Kas saaks midagi veel ära teha ,et, elu muutuks paremaks.Jään väga Teie vastust ootama.Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Uriinipidamatus peale eesnäärme eemaldamist tuleneb sellest, et koos kasvajast kahjustatud koe eemaldamisega saavad vigastada ka närvid, mis selle funktsiooni täitmist kontrollivad. Sama asi on erektsiooniga. Täieliku uriinipidamatuse korral paigaldatakse ka proteese, mis küll ei anna alati soovitud 100% tulemust. Erektsiooni jaoks on olemas samuti proteese aga on olemas ka süste, mida süstitakse otse peenisesse.
Need on uroloogilised probleemid ja sellega peaksite pöörduma koos abikaasaga uroloogi poole ja arutama, millised võimalused on Teie puhul sobivad.