Paised kehal 01.07.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millest tekivad paised ning mis ma peaksin tegema, kui neid tekib tihedamini?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellised nahapõletikud - furunkulid või karbunkulid - tekivad inimese immuunsuse langusest teatud mikroobide suhtes. Reisil olles inimene puutub kokku tema jaoks harjumatute mikroobidega, mille suhtes temal ei pruugi olla loomulikku immuunsust. Lisaks on reisil ka hügieenitingimused tavaliselt kehvemad. Mingit väga konkreetset abinõud selle haiguse vältimiseks kahjuks ei ole.