Liighigistamine 13.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mure seoses liigse higistamisega kaenlaalustes. Probleem algas puberteedieas ja pole siiani kuskile kadunud. Hiljuti käisin perearsti juures, kus tehti mulle vereuuringud. Selle järgi oli mul kõik korras. Edasi jõudsime arvamusele, et peaksin pöörduma kirurgi poole.

Probleem on nüüd selles, et ei tea kuhu edasi pöörduda oma murega, kuna perearst ei osanud ühtegi kirurgi soovitada ega kuskile saata mind.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Esialgu peaks siiski medikamentidega proovima probleemi lahendada. Kirurgiline ravi sellisel puhul on siiski viimane võimalus - torakaalsümpatektoomia võib sellistel puhkudel aidata. Tegelevad selliste asjadega kas veresoontekirurgid või torakaalkirurgid - need spetsialistid on olemas Eestis vaid Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Põhja Eesti Regionaalhaiglas.