Kas see on gangeer? 21.05.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ma väga vabandan. Loodan et ei pahanda. Minu jaoks suur mure. Tädi on invaliid ja väga raske teda arstile saada. Soovin teada mis see on? Kas midagi hullu ja kuidas ravida saaks? Saadan ka pildi tädi jalast

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu hinnangul pole see gangreen. Tegu on venoossest puudulikkusest tingitud naha muutusega. Selle alusel võib areneda haavand. Kindlasti tuleb vältida mikrotraumasid, sealhulgas ka putukahammustusi. Tarvitama peaks niisutavaid kreeme, et vätida naha pragunemast liigsest kuivusest. Tugisukad oleksid omal kohal.
Kirja teel siiski ravida ei saa, soovitan minna perearstile.