roospõletiku tagajärjed 29.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Põdesin 10 kuud tagasi jalal roospõletikku, kirurgi jutu järgi II astme põletikuna, kuna tekkisid villid. Selle tulemusena on haigel piirkonnal endiselt tumedam ja enam mitte sile nahapind. Jalasäär (eriti sääremari)on tunduvalt paksem teise jala säärest, alt liigesepiirkond on endiselt tugevasti paistes. Sellele ei pööranud arst tähelepanu. Mingeid veenilaiendeid kirurg ei avastanud, oletati roosi tüsistusena süvaveenipõletikku. Selle raviks soovitati verd vedeldavaid tablette(vereproov näitas liiga palju trombotsüüte). Nädalaga sai veri korda, kuid jala normaalne välimus ei taha taastuda. Olen mures, kas see jääbki nii. Kirurg ütles et roospõletikust paranemine võtab vähemalt 6 kuud. Nüüd on see aeg ammu möödas. Mida teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Turse peale roospõletiku põdemist on kaunis tavaline. Roospõletik on naha ja nahaaluskoe põletik, kus paiknevad ka lümfiteed. Põletiku tagajäejel lümfiteed umbuvad. Aja jooksul need võivad taastuda, kuid mitte täielikult. Vajalik on kohe roospõletiku põdemise järgselt hakata kandma tugisukki, mis väldib edaspidi turse suurenemist. Tugisukka pole hilja ka praegu kandma hakata.