Hirm 20.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

olen väga mures. Nimelt peale rasedust 1999.a , tekkis päraku piirkonda selline
nahataolin moodustis ( väljaspool pärakut, ääres). Algselt see mingeid vaevusi
ei põhjustanud aga nüüd u. aasta juba olen sellega kimpus. Nimelt häirib see
seksuaalelu ja peale roojamist kui pühin tunnen seda eriti. Vahel kui on kõht kinni
siis peale roojamist , läheb valulisek ja suurmaks. Muidu aga valu ei põhjusta ega
veritse ( oleks justkui lihtsalt väljaveninud nahk). Olen proovinud ka erinevaid
salve ja küünalid aga abi pole saanud, leevendust küll. Lisaks veel pärakupiirkond sügeleb. Millega võib tegu olla?
Kardan KOHUTVALT arsti juurde minna:(
Suured tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist võiks olla naha jääkripatsitega. Selle haiguse puhul on kirurgilise vahelesegamisega võimalik oluliselt elu paremaks muuta. Täpse diagnoosi ja ravi määramiseks tuleb siiski tulla arstile. Arsti juurde minekut ei ole põhjust karta, karta tuleks haigusi. Uskuge, arstid on näinud igasuguseid asju ja vaevalt et ka Teie pärasool midagi väga ainulaadset on