liighigistamine 04.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere,
olen 25 aastane neiu (ei ole veel sünnitanud).
mind huvitab, et kuidas ja mis meetoodil oleks võimalik higistamist vähendada või üldse sellest lahti saada(süstide või operatsiooni abil) ja palju selline asi maksta võiks. nimelt on mul probleem kaenlaalustega. pidevalt on märjad.
ettetänades, Helen

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Higistamine on organismi loomulik talitlus, mis muidugi mõnes olukorras võib olla häiriv. Higistamise vähendamiseks on parim kasutada antiperspirante (higistamisvastased vahendid). Operatiivset ravi higistamise vähendamiseks küll ei soovitaks ette võtta- higistamisest võite küll lahti saada, tekkida võivad aga ebasoovitavad kõrvalnähud - mõlemad on kahjuks pöördumatud.